Najnovšie hokejové správy  • Aj prípravné zápasy NHL so sebou prinášajú mnoho akcie. Aj keby sa mohlo zdať, že o...


  • Keď v roku 2012 podpisoval vtedajší generálny manažér Chuck Fletcher monštruózne zmluvy...


  • Talentovaný kanadský útočník Sam Reinhart čakal na novú zmluvu poriadne dlho. Po...


  • Čo urobí s tímom strata kapitána a najlepšieho hráča v jednej osobe bez akejkoľvek...


  • Posila Toronta John Tavares má za sebou malú premiéru v drese s javorovým listom. Dnes v...


  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...

Pacioretty sa promptne dohodol s Vegas na predĺžení zmluvy

Max Pacioretty
 0 , 10.09.18 v kategórii: Všeobecné
Generálny manažér Montrealu Marc Bergevin sa krátko po výmene Maxa Paciorettyho do Vegas vyjadril, že základnou podmienkou jeho partnera bolo, aby podpísal s Golden Knights predĺženie zmluvy. To sa aj potvrdilo a ani nie 24 hodín po výmene má Max v rukách lukratívnu zmluvu.

Americký útočník podpísal štvorročný kontrakt s celkovou hodnotou 28 miliónov dolárov. To znamená ročný príjem v priemernej výške 7 miliónov dolárov. Zmluva má tiež obsahovať modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti. Hráč tak bude mať právo minimálne rozhodnúť, do ktorých tímov nechce byť vymenený. Pacioretty odohrá v Nevade posledný rok svojej šesťročnej zmluvy, ktorú podpísal s Montrealom ešte v roku 2012. Tá mu garantovala plat 4,5 milióna ročne. Od jesene 2019 začne platiť nový kontrakt.

Len pripomíname, že rodák z New Canaan bude mať na jeseň 2019 už 31 rokov a priebežne sa stal najlepšie plateným útočníkom tímu. Paul Stastny, ktorý prišiel do tímu v lete si zarobí o 500 tisíc dolárov menej. Vedenie Vegas týmto znovu deklarovalo, že ich jediným cieľom pre sezónu 2018/19 je vybojovať Stanley Cup.

Pacioretty bol do Vegas vymenený práve dnes. Golden Knights za jeho služby „zaplatili" Tomášom Tatarom, elitným top prospektom Nickom Suzukim a voľbou v druhom kole draftu. Klub z Nevady bude tiež najbližšie tri roky vyplácať 500 tisíc dolárov z kontraktu slovenského útočníka.autor: Matúš Pavlík