Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Ottawské trápenie neberie konca

Ottawa Senators
 0 , 29.12.17 v kategórii: Všeobecné
Forma Ottawy Senators je v ostatnom mesiaci a pol mizerná. Nič nenaznačuje, že by sa to malo zmeniť.

Z posledných devätnástich zápasov len tri výhry a dokopy deväť bodov. To je vizitka Ottawy Senators od 17.novembra. Ich forma je doslova biedna a mizerný je každý aspekt ich zostavy.

Tiahne sa to od ofenzívy až po gólmanov. V spomínaných devätnástich stretnutiach vsietili "senátori" do súperových sietí len 34 gólov. To je v priemere 1,79 gólu na zápas.

Tých devätnásť duelov bolo kľúčových aj v rámci tabuľkového postavenia mužstva z hlavného mesta Kanady. Minuloroční účastníci finále konferencie sú teraz na predposlednom mieste na Východe. Samotní hráči Ottawy si sypú popol na hlavu.

"Práve teraz sa nikto z nás necíti veľmi dobre. Sami seba sme do tejto pozície dostali a sami sa z nej aj musíme dostať. Sme na tejto pozícii preto, lebo si tam zaslúžime byť. Nehrali sme dosť dobre," citoval Diona Phaneufa Sportsnet.

Sklamaním je pre ottawskú organizáciu aj defenzíva. Tento tím má až 21. najlepšiu obranu v lige a gólmani týmto štatistikám veľmi neprispievajú. Vlaňajší hrdina Craig Anderson má v aktuálnom ročníku podpriemerné štatistiky - 89,6-percentnú úspešnosť zásahov a 3,12 gólu na zápas.

"Skutočnosť je taká, že nehráme dobre v defenzíve. Ak nehráte dosť dobre v obrane, dostávate veľa gólov, a potom je ťažké dobiehať tú stratu," skúša hľadať príčiny Phaneuf.

Ottawe výrazne uniká play-off. Na posledného postupujúceho, teda New York Islanders, stráca už priepastných štrnásť bodov a bude ťažké dobehnúť tak vysoké manko, i keď do konca základnej časti ostáva ešte viac než polovica duelov.


autor: Šimon Čop