Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Nečas opúšťa Carolinu, vracia sa späť do Česka

Martin Nečas, FOTO © nhl.com
 0 , 23.10.17 v kategórii: Všeobecné
Talentovaný útočník odohral v NHL jediný duel.

Český forvard Martin Nečas síce prenikol do prvého tímu Caroliny Hurricanes, ale v zámorskej profilige si pripísal zatiaľ len jediný štart. Po dohode klubov sa preto vracia do Komety Brno. Potvrdil to oficiálny web českého šampióna.

„V nedeľu ráno som hovoril som zástupcami Caroliny. Verím, že nám Martin pomôže. Ak bude v poriadku, nastúpi už v piatkovom zápase proti Zlínu," povedal pre hc-kometa.cz majiteľ a hlavný tréner klubu Libor Zábranský.

Martin Nečas smeruje do známeho prostredia. V Komete Brno strávil predchádzajúce tri sezóny a v minulom ročníku premiérovo prenikol medzi seniorov. V základnej časti Tipsport Extraligy nastúpil na 41 duelov s bilanciou 7+8, v 10 zápasoch play-off si pripísal 4 góly a pomohol tímu k zisku majstrovského titulu.

V Česku je Nečas označovaný za jeden z najväčších talentov súčasnosti. Aj preto si ho Carolina vybrala už v prvom kole ostatného draftu NHL, keď mu patrila dvanásta pozícia. Rodák z Nového Města na Morave presvedčil vedenie zámorského tímu o svojich kvalitách a v kempe si vybojoval miesto v základnej zostave. V najkvalitnejšej lige sveta však zaznamenal doteraz iba jeden štart bez bodového zisku.autor: Tomáš Lengyel