Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Našlo Rusko ďalšiu ofenzívnu hviezdu? Goldobin hľadá svoje miesto v NHL

Nikolaj Goldobin
 0 , 31.12.17 v kategórii: Všeobecné
Cesta je dlhá, pomalá a náročná. Avšak ako sa hovorí, síce pomaly, ale isto. Dáma menom NHL prijíma do svojich radov ďalšiu ofenzívnu hviezdičku z Ruska.

Kvalita ruských útočníkov je vo svete vyhlásená. Rusi aktuálne držia v NHL dva najdôležitejšie štatistické ukazovatele, a to tabuľku produktivity i tabuľku strelcov. Celkom dvanásť ruských hokejistov si v tejto sezóne drží priemer cez pol bodu na zápas. Do klubu kvalitných ruských forvardov pomaly preniká aj 22-ročný rodák z Moskvy Nikolaj Goldobin.

Ten dobre vie, čo to znamená vydobyť si miesto v NHL, posledné dve sezóny totiž strávil na farme, podobne ako úvod tej aktuálnej. San Jose ho draftovalo v roku 2014 už v prvom kole, ako ofenzívnu superstar Sarnie Sting v juniorskej OHL. Nikdy nepatril k robustným a fyzicky hrajúcim útočníkom, jeho čuch na góly je však nepopierateľný.

V minulej sezóne patril vo farmárskej AHL k najlepším, zbieral takmer bod na zápas. Ostro ho sledovali aj zástupcovia Vancouveru Canucks, ktorí ho zo Sharks napokon aj získali v trejde za Jannika Hansena. Goldobin dostal v drese Nucks priestor už v závere minulej sezóny, keď v 12-tich stretnutiach strelil tri góly. Novú sezónu však začal opäť na farme, tu znovu ukázal, že AHL je mu proste primalá. 18 zápasov a 19 bodov sú toho jasným dôkazom.

Šanca prišla pri zranení Brandona Suttera, na listinu zranených sa postupne pridali aj Bo Horvat, Derek Dorsett a Sven Bärtschi. Goldobin tak dostal na ľade naraz veľký priestor, zahral si dokonca aj v prvej formácii. Svoj ofenzívny inštinkt dokázal naplno predviesť aj dnes v noci proti LA Kings, keď sa blysol parádnou individuálnou akciou. Bol to síce len jeho druhý gól a štvrtý bod v desiatom zápase, čo sa nemusí zdať veľa. Avšak samotný zásah svedčí o veľkom hráčovom sebavedomí, rovnako o jeho schopnostiach.autor: Matúš Pavlík