Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Napodobní kamaráta Demitru? Hossa o účasti na MS 2019 na Slovensku

Marián Hossa, FOTO © TASR
 0 , 15.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Marián Hossa sa smerom k účasti na domácich MS 2019 vyjadril pozitívne.

Slovenskí hokejoví fanúšikovia boli tento rok poriadne sklamaní, keď náš tím po prvýkrát v histórii pocestoval na šampionát bez opory z kanadsko-americkej NHL. Výsledkom bolo, že sme sa do poslednej chvíle triasli o holú záchranu.

O dva roky sa hrajú MS na Slovensku a dá sa očakávať, že prístup našich borcov z NHL k reprezentácii bude výrazne pozitívnejší. Zaváži nielen domáce prostredie, ale tiež prítomnosť nového generálneho manažéra, ktorým by podľa všetkého mal byť Miroslav Šatan.

Pozitívne sa smerom k prípadnej účasti na MS 2019 na Slovensku vyjadril aj budúci člen Siene slávy Marián Hossa. „Idem rok po roku, nechcem plánovať dlhšie dopredu. Uvidíme, či ma hokej ešte bude baviť a najmä, či budem zdravý. Teraz si viem predstaviť, že tam budem hrať, ale žiadne veľké méty si už dávať nechcem," uviedol v rozhovore pre portál pravda.sk.

Je priskoro na nejaké závery, no mohla by to byť pre neho oficiálna reprezentačná rozlúčka. Rovnako i jeho kamarát Pavol Demitra sa lúčil s reprezentáciou na šampionáte pred domácim publikom (v roku 2011).

Otázne je však, či bude Hossa v tom čase fit a najmä či nebude hrať play off, nakoľko Chicago v posledných rokoch pravidelne postupuje do vyraďovacej fázy.

38-ročný Hossa má v Chicagu ešte na štyri roky platný kontrakt. Rozhodne však nepatrí do starého železa. Oproti predošlej sezóne v Chicagu zdvojnásobil svoju gólovú porciu (z 13 na 26 gólov) a získal o 12 bodov viac ako rok predtým (45).autor: Michal Sedlák