Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Nalimov o rok v Chicagu, sľubuje jeho agent

Ivan Nalimov
 0 , 8.08.18 v kategórii: Všeobecné
Tento brankár je na NHL dobre stavaný i pripravený. Navyše musí mať na ligu menom KHL ťažké srdce. Jeho agent teraz sľubuje, že o rok uvidíme Ivana Nalimova biť sa o NHL.

A to je pre fanúšikov Chicaga viac ako dobrá správa. Zdravotný stav Coreyho Crawforda je totiž opradený záhadami a najatie Cama Warda bolo skôr improvizáciou. Blackhawks skrátka potrebujú nájsť dlhodobé riešenie, buďto z vlastných zdrojov alebo prostredníctvom trejdu. Na prvú možnosť to zatiaľ nevyzerá, nakoľko v Chicagu draftovanie gólmanov prudko zanedbávalo.

Ako sme nedávno informovali, do NHL by sa raz pozrel aj už trochu zabudnutý prospekt BlackhawksIvan Nalimov. Toho Hawks draftovali vroku 2014 v šiestom kole krátko predtým, než dovŕšil 20 rokov. Odvtedy už uplynuli štyri roky a Nalimov má za sebou intenzívnu cestu. V KHL si vyskúšal rolu jednotky a naposledy paradoxne aj trojky. Nelichotivý post tretieho gólmana okúsil trochu paradoxne posledné leto. Vlani bol uprostred sezóny vymenený do Ufy so zmluvou platnou aj pre sezónu 2018/19.

Dostal sa ale do nelichotivej situácie, keď Salavat najal Juha Metsolu. Plus mali k dispozícii kvalitnú dvojku v osobe Andreja Karejeva. Nalimov sa tak dostal na vedľajšiu koľaj a odišiel do Kunlunu, kde sa má šancu pobiť o post jednotky.

Pred niekoľkými týždňami, keď sa ocitol v Ufe uprostred neutešenej situácie, naznačil, že by rád skúsil zámorie. Od reality to zdá sa nebolo vôbec ďaleko. Jeho agent Šumi Babaev teraz priznal, že s GM Chicaga Stanom Bowmanom rokoval. „Rozprával som sa so Stanom Bowmanom a mali sme plodný rozhovor," povedal. „Myslí si, že Ivan môže hrať v NHL. Odohrá ešte jeden rok v KHL a príde do Ameriky."

Babaev pritom rozprával, akoby sa všetko dohodlo už rok dopredu. „Sme na rovnakej vlne, v podstate sme všetko dohodli. Vyjadril som mu svoju pozíciu, on nám tú svoju. Rozumeli sme si. Ivan je prospekt, vôbec nie zlý prospekt. Pre nás je NHL prioritou číslo 1."

Nalimov by tak mohol byť akýmsi jazýčkom na váhach v riešení brankárskej situácie Hawks pre sezónu 2019/20.autor: Matúš Pavlík