Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Najviac zástupcov budú mať na MSJ New Jersey Devils

Studenič & Zajcev & McLeod
 0 , 26.12.17 v kategórii: Všeobecné
Až sedem prospektov Devils bude reprezentovať svoju krajinu na šampionáte v Buffale, medzi nimi aj náš Marián Studenič.

New Jersey má vo svojich štruktúrach mnoho nádejných mladých hokejistov. Vianočný líder nabitej Metropolitnej divízie môže pre budúcnosť počítať s mocnou mladíckou klikou. Potvrdzujú to aj finálne súpisky tímov pred začínajúcimi juniorským šampionátom. Devils majú až sedem zástupcov, čo je spomedzi všetkých 31 tímov NHL najviac. Okrem nášho Mariána Studeničabudú New Jersey nepriamo reprezentovať aj dvaja kapitáni svojich tímov, ruskýJegor Zajcev a americký Joey Anderson. Obaja partia k neskorším objavom draftu, obrancu Dynama Moskva dokonca Devils vytiahli až v siedmom kole. Anderson šiel na rad vtom istom roku, celkovo zo 73. miesta. Spolu so Zajcevom nastúpi v ruskom drese aj útočník SKA Petrohrad Michail Maľcev. Okrem tejto trojice oblečie národný dres (tentokrát kanadský) celková dvanástka draftu 2016 Michael McLeod. Nechýbajú ani zástupcovia draftu 2017, okrem spomínanéhoStudeniča sú tu švédski reprezentanti Jesper Boqvist (36. miesto) a Fabian Zetterlund (63. miesto). Nezabúdajme, že spôsobilý hrať na turnaji je aj Nico Hischier, ktorý už ale hviezdi v NHL, počas šampionátu si tak bude platiť klubové povinnosti.

 

Ďalšími klubmi so silným zastúpením budú Boston Bruins, Dallas Stars a Calgary Flames, ktorých na turnaji bude reprezentovať po šesť hráčov.

 

"Medveďov" a Fínsko bude zastupovať najmä top prospekt posledného draftu, fínsky obranca Urho Vaakanainen (18. miesto). Z jeho ročníka to bude aj americký brankár Jeremy Swayman (111. miesto). Kvarteto zástupcov pochádza z draftu 2016, Američania Trent Frederic (29. miesto) a Ryan Lindgren (49. miesto), Fín Joona Koppanen (135. miesto) a Švéd Oskar Steen(165. miesto).

 

Calgary bude mať podobne New Jersey na turnaji dvoch reprezentačných kapitánov, fínskeho Juusa Välimäkiho a kanadského Dillona Dubého. Flames si na poslednom drafte vybrali aj slovenskú hviezdu Adama Ružičku. Calgary bude v Buffale zastupovať aj trio hráčov draftu 2016, americký obranca Adam Fox, švédsky útočník Linus Lindström a fínsky forvard Eetu Tuulola.

 

Dallas bude mať na šampionáte hneď niekoľko opôr svojich tímov. Chýbať nebudú elitné talenty posledného draftu trojka Miro Heiskanen, či najvyššie zvolený brankár a pravdepodobná americká brankárska jednotka Jake Oettinger. Jeho spoluhráčom bude prvá voľba Stars z roku 2016 Riley Tufte. Dallasu patria aj práva na švédskeho útočníka Fredrika Karlströmaa kanadského gólmana Coltona Pointa. S texaským tímom sa viaže aj jedna zaujímavosť. Na šampionáte totiž bude mať jedného nedraftovaného zástupcu, a to českého obrancu Ondřeja Válu, ktorého Stars podpísali ako voľného hráča.autor: Matúš Pavlík