Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Najproduktívnejší obranca Tipsport Ligy odchádza do Fínska

Mathew Maione, FOTO © bystricoviny.sk
 0 , 15.05.17 v kategórii: Všeobecné
Slovenský majster prišiel o ďalšieho kľúčového hráča.

Banská Bystrica v posledných dňoch ráta straty. Z majstrovského kádra postupne odišlo viacero kľúčových hráčov. Do Hradca Králové zamierili Tomáš Zigo s Mislavom Rosandičom, do rakúskeho Grazu odišli Brock Higgs a Jonathanom Carlssonom, do Rakúska takisto zamieril Jordan Hickmott, ktorý sa upísal Villachu. Najnovšie opustil mesto pod Urpínom obranca Mathew Maione.

Dvadsaťšesťročný kanadský obranca podpísal ročný kontrakt s účastníkom fínskej Liigy KalPou Kuopio, ktorý to potvrdil na svojej oficiálnej webovej stránke. Maione sa tak stane spoluhráčom slovenského brankára Denisa Godlu. Bude to pre neho len druhý angažmán na európskych klziskách, pretože pred pôsobením v Banskej Bystrici nastupoval len v severoamerických súťažiach.

Matthew Maione bol v uplynulej sezóne najproduktívnejším hráčom „baranov" v základnej časti, keď v 55 zápasoch nazbieral 57 bodov (10+47) a vytvoril nový rekord slovenskej najvyššej súťaže. V play-off ho limitovalo zranenie, a tak naskočil iba do 9 duelov, v ktorých mal bilanciu 3+6.

Ofenzívne ladený kanadský bek v Banskej Bystrici potvrdil povesť produktívneho hráča. Na Slovensko prichádzal s vizitkou najlepšieho obrancu ECHL v sezóne 2015/16. Zároveň bol vtedy zaradený do prvého All-Star tímu ligy a nazbieral najviac bodov spomedzi všetkých zadákov.autor: Tomáš Lengyel