MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Najlepší strelec základnej časti KHL po siedmich rokoch opúšťa Astanu

Nigel Dawes, FOTO © hockeywriters.com
 0 , 12.04.18 v kategórii: Všeobecné
Kazašský tím bude v nasledujúcej sezóne bez tradičného lídra.

Kapitán Barysu Astana a najlepší strelec základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy Nigel Dawes nebude v nadchádzajúcej sezóne súčasťou tímu z hlavného mesta Kazachstanu. Táto informácia sa objavila na oficiálnom facebookovom profile súťaže.

„Ďakujem všetkým fanúšikom Barysu za posledných sedem rokov. Astana bude vždy druhým domovom pre mňa a moju rodinu. Ďakujem za podporu a krásne správy po skončení sezóny. Astana a najlepší fanúšikovia v KHL mi budú chýbať," povedal Nigel Dawes.

Tridsaťtriročný krídelník doteraz nehral v žiadnom inom klube KHL. Do Astany prišiel pred ročníkom 2011/12 a strávil tu dovedna sedem sezón, počas ktorých odohral 415 zápasov so skvelou bilanciou 217+159. V Baryse sa postupne prepracoval do úlohy kapitána, získal kazašské občianstvo a svoju novú domovinu reprezentoval na dvoch svetových šampionátoch.

V sezóne 2017/18 predvádzal Nigel Dawes obdivuhodné výkony a stal sa najlepším strelcom KHL v základnej časti. V 46 dueloch zaznamenal 35 gólov a na ďalších 20 prihral. Spolu s Iľjom Kovaľčukom ako jediný prekonal métu tridsiatich presných zásahov. Dvakrát bol vyhlásený za útočníka mesiaca, zaknihoval najviac bodov spomedzi legionárov v súťaži a bol súčasťou Zápasu hviezd KHL.

 autor: Tomáš Lengyel