MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Náhrada za Haláka? Islanders má posilniť brankár Petrohradu

Mikko Koskinen
 0 , 11.04.18 v kategórii: Všeobecné
Ostrovania musia riešiť brankársku otázku.

New York Islanders mal v základnej časti NHL najhoršiu defenzívu spomedzi všetkých tímov, keď inkasoval 296 gólov. V bráne sa striedala trojica Jaroslav Halák, Christopher Gibson a Thomas Greiss, ktorá nedosahovala oslnivé štatistiky. Preto sa newyorský klub pozerá po novej gólmanskej jednotke.

Ruský denník Sport Express dnes informoval o tom, že New York Islanders sa predbežne dohodol na ročnom kontrakte s fínskym brankárom Mikkom Koskinenom, ktorý doteraz pôsobil v KHL. Zmluva v Petrohrade sa mu skončí 30. apríla a od 1. júla by sa mal stať oficiálne hráčom „ostrovanov".

Dvadsaťdeväťročný Koskinen nedávno poskytol rozhovor aj fínskemu periodiku Iltalehti, v ktorom naznačil odchod do NHL, no bližšie nešpecifikoval svoje nové pôsobisko. „Do nasledujúcej sezóny som si stanovil niekoľko cieľov. Samozrejme, mám záujem pokračovať vo svojej kariére v NHL," prezradil.

Dvojmetrový Mikko Koskinen už v minulosti nastúpil za New York Islanders v štyroch dueloch počas sezóny 2010/11, ale v zámorí sa príliš nepresadil. V priebehu ročníka 2013/14 zamieril do KHL a cez Sibir Novosibirsk sa prepracoval až do hviezdneho Petrohradu, s ktorým získal dvakrát Gagarinov pohár.

Urastený Fín by mohol v New Yorku Islanders nahradiť Jaroslava Haláka, ktorému sa v lete končí zmluva. Rovnako vyprší kontrakt aj Christopherovi Gibsonovi, takže Mikkovi Koskinenovi vznikne priestor. Vedenie klubu nebolo spokojné ani s výkonmi Nemca Thomasa Greissa, no ten bude pod zmluvou až do sezóny 2019/20. Ak sa nestane nič mimoriadne.autor: Tomáš Lengyel