Najnovšie hokejové správy  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...


  • Ukrajinský hokej zažíva v poslednom desaťročí ohromný úpadok. Momentálne má čo...


  • Calgary vlani vstúpilo do nového ročníka na vlne veľkých očakávaní. Aj preto bolo...


  • Alex Tuch sa narodil 10. mája 1996 v meste Syracuse v americkom štáte New York. Jeho...


  • Nevysoký kanadský obranca Mathew Maione zažíva nevídaný štart do novej sezóny. Má...


  • Možno Dallas považovať za jedno z najväčších sklamaní posledných dvoch rokov? Po tom,...

Náhrada za Haláka? Islanders má posilniť brankár Petrohradu

Mikko Koskinen
 0 , 11.04.18 v kategórii: Všeobecné
Ostrovania musia riešiť brankársku otázku.

New York Islanders mal v základnej časti NHL najhoršiu defenzívu spomedzi všetkých tímov, keď inkasoval 296 gólov. V bráne sa striedala trojica Jaroslav Halák, Christopher Gibson a Thomas Greiss, ktorá nedosahovala oslnivé štatistiky. Preto sa newyorský klub pozerá po novej gólmanskej jednotke.

Ruský denník Sport Express dnes informoval o tom, že New York Islanders sa predbežne dohodol na ročnom kontrakte s fínskym brankárom Mikkom Koskinenom, ktorý doteraz pôsobil v KHL. Zmluva v Petrohrade sa mu skončí 30. apríla a od 1. júla by sa mal stať oficiálne hráčom „ostrovanov".

Dvadsaťdeväťročný Koskinen nedávno poskytol rozhovor aj fínskemu periodiku Iltalehti, v ktorom naznačil odchod do NHL, no bližšie nešpecifikoval svoje nové pôsobisko. „Do nasledujúcej sezóny som si stanovil niekoľko cieľov. Samozrejme, mám záujem pokračovať vo svojej kariére v NHL," prezradil.

Dvojmetrový Mikko Koskinen už v minulosti nastúpil za New York Islanders v štyroch dueloch počas sezóny 2010/11, ale v zámorí sa príliš nepresadil. V priebehu ročníka 2013/14 zamieril do KHL a cez Sibir Novosibirsk sa prepracoval až do hviezdneho Petrohradu, s ktorým získal dvakrát Gagarinov pohár.

Urastený Fín by mohol v New Yorku Islanders nahradiť Jaroslava Haláka, ktorému sa v lete končí zmluva. Rovnako vyprší kontrakt aj Christopherovi Gibsonovi, takže Mikkovi Koskinenovi vznikne priestor. Vedenie klubu nebolo spokojné ani s výkonmi Nemca Thomasa Greissa, no ten bude pod zmluvou až do sezóny 2019/20. Ak sa nestane nič mimoriadne.autor: Tomáš Lengyel