Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

MS 2017 Chcela sabotovať náš zápas? Prvá prestávka súboja s Nemeckom sa natiahla z kuriózneho dôvodu

Slovensko - Nemecko, FOTO © TASR
 0 , 11.05.17 v kategórii: Slovenský hokej
Prvá prestávka stredajšieho zápasu Slovensko - Nemecko na MS v Kolíne trvala dlhšie než zvyčajne.

Spočiatku sa zdalo, že dôvodom je problém s rolbou, no napokon vysvitlo, že dlhšiu prestávku zapríčinila neznáma kvapalina, ktorú hodil jeden z divákov. Jej prítomnosť na ľade mohla podľa rozhodcov vážne ohroziť zdravie hráčov. Aj preto direktoriát šampionátu rozhodol o sprísnení bezpečnostných opatrení.
     
Rozhodcovia zápasu Slovensko - Nemecko Stefan Fonselius a Brett Iverson sa po prvej prestávke zhodli, že pokračovaním zápasu bez ďalšej úpravy ľadu by bolo ohrozené zdravie hráčov. Ľadovú plochu označili za zdravie ohrozujúcu po tom, čo sa na ľade objavila neznáma mazľavá kvapalina, ktorá poškodila jeho kvalitu. "Niekto hodil na ľad akúsi fľaštičku, v ktorej bola kvapalina. Tá vytiekla na ľad a keď po ňom prešla rolba, tak kvapalinu rozmazala po veľkej časti hracej plochy. Keď to rolbári zistili, museli ľad znovu očistiť. Dnes (štvrtok, 11. mája - pozn.) sa o tom hovorilo aj na direktoriáte šampionátu. Organizátori sprísnia bezpečnostné opatrenia, aby sa niečo takéto už neopakovalo," uviedol pre TASR generálny manažér slovenskej reprezentácie Róbert Švehla.
     
Podľa šéfa nemeckej hokejovej federácie Franza Reindla došlo k incidentu po tom, čo jedna z diváčok hodila na ľad predmet, vnútri ktorého bola olejovitá látka. Postup rozhodcov zastaviť stretnutie bol podľa neho najlepšou voľbou. "Mali sme šťastie, že sme boli schopní dokončiť zápas, pretože ľad mohol byť vážne poškodený. S konkrétnou diváčkou už pracuje polícia a hrozia jej vážne sankcie," uviedol Reindl.


autor: TASR