Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

MS 2017 Brankárska ikona aj kapitán Francúzov sa lúčili s kariérou pred domácim publikom

Cristobal Huet, FOTO © TASR
 0 , 16.05.17 v kategórii: Všeobecné
Francúzski reprezentanti zakončili svoje účinkovanie na domácich majstrovstvách sveta v hokeji výhrou nad zostupujúcim Slovinskom.

Najlepším možným spôsobom sa tak rozlúčili s dvojicou veteránov, ktorí už vopred avizovali koniec kariéry v národnom tíme - brankárom Cristobalom Huetom a kapitánom Laurentom Meunierom.
     
Necelých 30 sekúnd pred koncom duelu si kouč Francúzska Dave Henderson zobral oddychový čas a vystriedal Hueta, ktorého nahradil Florian Hardy. Huet si na ľade podal ruky so všetkými spoluhráčmi a tí mu vzdali poctu hromadným klepaním hokejok po ľade. "Ďakujem spoluhráčom za krásne roky v jednom tíme. Bola to skvelá jazda," povedal po zápase 41-ročný brankár.
     
Huet debutoval na MS v roku 1997. Tohtoročný šampionát bol pre neho trinástym v elitnej kategórii v kariére. Na klubovej úrovni pôsobil najmä vo Francúzsku a Švajčiarsku. V roku 2010 sa stal prvým Francúzomm, ktorý triumfoval v zámorskej NHL a vyhral Stanleyho pohár. Podarilo sa mu to ako hráčovi Chicaga Blackhawks.
     
Tridsaťosemročný Meunier si odbil debut na svetových šampionátoch v roku 1999, celkovo hral na dvanástich podujatiach elitnej kategórie. Kapitánom "Les Bleus" bol od roku 2005. Počas klubovej kariéry hral vo Francúzsku, USA, Nemecku, Švédsku i Švajčiarsku.
     
"Chceli sme dosiahnuť výhru najmä pre nich. Za to, čo za viac ako desať rokov v reprezentácii dokázali, si to zaslúžili. Obaja boli pre mňa idoly, keď som vyrastal, a hrať s nimi v jednom tíme bolo jednoducho skvelé. Patrí im všetka česť," vravel útočník Antoine Roussel.


autor: TASR