Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Milovník hazardu Jágr do mesta hriechu? Vegas má šancu na jeho získanie

Jaromír Jágr, FOTO © nhl.com
 0 , 6.06.17 v kategórii: Všeobecné
Český útočník Jaromír Jágr rieši svoju ďalšiu budúcnosť.

Najstarší aktívny hráč NHL Jaromír Jágr rieši svoju ďalšiu hokejovú budúcnosť. 45-ročný veterán nehodlá končiť kariéru. Podľa portálu nhl.com začal Jágr s vedením Floridy Panthers viesť rokovania o novom kontrakte.

Ako uvádza oficiálny web zámorskej profiligy, je nepravdepodobné, že Jágr sa s Floridou dohodne na novej zmluve pred expanzným draftom, v ktorom si nováčik Vegas Golden Knights bude vyberať hráčov z ostatných tímov. Vedenie Floridy by sa totiž v opačnom prípade muselo rozhodnúť, či Jágra zaradiť medzi chránených hráčov alebo nie.

Vegas je okrem Floridy jediný klub v NHL, ktorý pred otvorením trhu s voľnými hráčmi môže získať českého veterána do svojich služieb. Generálny manažér "panterov" Dale Tallon krátko po skončení sezóny Floridy naznačil, že vedenie klubu má záujem, aby Jágr zotrval.

„Ide o to, čo pre neho bude najlepšie. Jaromír je veľmi poctivý, úprimný a inteligentný chlapec. Prvá otázka znie, či chce hrať a pokračovať. Druhá otázka je, či budeme schopní sa dohodnúť na zmluve, ktorá bude dávať zmysel obom stranám," uviedol v tom čase Tallon pre Sportsnet.

Jágr sa stále udržiava vo výbornej fyzickej kondícii. Dôkazom toho je fakt, že v uplynulom ročníku odohral všetkých 82 zápasov základnej časti. Nazbieral v nich 46 bodov (16+30). Pravidelne nastupoval v elitnom útoku "panterov".

Jágr sa môže stať v budúcom ročníku rekordérom NHL v počte odohraných duelov. Už len 57 štartov mu chýba k prekonaniu aktuálneho lídra poradia - legendárneho Gordieho Howea.

Veľkú pozornosť bude pútať blížiaci sa expanzný draft. Vedenie Vegas si bude vyberať jedného hráča zo všetkých tridsiatich účastníkov NHL. Tímy majú dve možnosti, ako si ochrániť hráčov - prvou je chrániť sedem útočníkov, troch obrancov a jedného gólmana, druhou je chrániť osem korčuliarov bez ohľadu na pozíciu a jedného brankára.

Z ostatných hráčov môže Vegas vyberať aj chránených, či nechránených hráčov, ktorí sa od prvého júla stanú voľnými. V hre je tak aj angažovanie Jaromíra Jágra. Ten sa v minulosti preslávil svojou záľubou v hazarde. Vegas je známe ako "mesto hriechu", plné kasín a hazardných hier.autor: Michal Sedlák