Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Mazanec: Na svojom pôsobení v Slovane vidím veľa pozitív

Marek Mazanec, FOTO © TASR
 0 , 6.02.18 v kategórii: Všeobecné
Premiérovú sezónu v KHL ukončil predčasne a odišiel do zámoria.

Český brankár Marek Mazanec prišiel do bratislavského Slovanu tesne pred začiatkom základnej časti KHL. Ako gólman so skúsenosťami z NHL mal zastávať úlohu jednotky a zabojovať o nomináciu na olympiádu v Pjongčangu. Napokon bolo všetko inak a teraz je na farme New Yorku Rangers v AHL.

Mazanec dorazil do Bratislavy na poslednú chvíľu. V skladajúcom sa mužstve naskočil do brány a za priepustnou obranou plnil náročnú úlohu. Svedčia o tom aj jeho čísla. V 23 dueloch zaznamenal úspešnosť zákrokov presne na úrovni 90% a o pozíciu v bránkovisku musel bojovať s Jakubom Štěpánkom, ktorý postupne dostával viac a viac priestoru.

„Na svojom pôsobení v Slovane vidíme veľa pozitív. Bola to výborná skúsenosť a Slovan mi dal možnosť okúsiť KHL, to má takisto svoju hodnotu. Bratislava je dobré mesto a Slovan má výborných fanúšikov, takže sa na to netreba pozerať čierne," prezradil Mazanec v rozhovore pre český denník Sport.

Belasí sa však nedokázali dlhodobo odlepiť zo spodku tabuľky. Nepomohli zmeny v hráčskom kádri ani na trénerskej lavičke. Mazancovi navyše nevychádzal ani druhý plán, s ktorým na Slovensko prišiel. V českej reprezentácii odchytal dva zápasy, no tréneri s ním počítali iba na miesto olympijskej brankárskej trojky. „Ak si mám vybrať medzi tým, že budem do počtu v národnom tíme alebo budem bojovať o kariéru v Amerike, volím to druhé," objasnil Mazanec.

Čaká na šancu od Rangers

Marek Mazanec už po príchode do Slovanu hovoril, že by sa rád vrátil do zámoria. Nevýrazné výsledky Bratislavčanov a takisto neistá pozícia v reprezentácii urýchlili jeho odchod späť do Severnej Ameriky, kde sa začiatkom decembra upísal New Yorku Rangers.

Rodák z Písku však ihneď putoval na farmu do AHL a doteraz čaká na povolanie do NHL. V dvanástich dueloch za podpriemerný Hartford Wolf Pack zaknihoval úspešnosť zákrokov 91 % a získal post jednotky v konkurencii Rusa Alexandara Georgijeva. V ceste do prvého tímu mu ale stoja Švéd Henrik Lundqvist a krajan Ondřej Pavelec.

„Pokiaľ obaja podávajú dobré výkony a sú zdraví, nie je dôvod, aby ma zavolali hore,"realisticky hodnotí Mazanec, ktorý pozná pozíciu farmárskej jednotky aj zo svojho pôsobenia vorganizácii Nashvillu Predators. Počas štyroch sezón nazrel do NHL len  v31 zápasoch.

 autor: Tomáš Lengyel