Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Martin Gernát stále nemá klub. Aké ponuky sú v hre?

Martin Gernát, FOTO © TASR
 0 , 11.10.17 v kategórii: Všeobecné
Reprezentačný bek chce zabojovať o nomináciu na olympijský turnaj.

Slovenský obranca Martin Gernát predčasne ukončil spoluprácu so Spartou Praha a od leta je voľným hráčom. Momentálne sa však blíži polovica októbra a jednotlivé súťaže sú v plnom prúde. Kam povedú jeho najbližšie kroky?

„Momentálne trénujem v Prešove a čakám na to, čo prinesú najbližšie dni. Po ukončení pôsobenia v Prahe bolo mojou prioritou hrať niekde v zahraničí. Objavila sa ponuka z KHL, ale tá z istých príčin padla. Teraz sa ukazuje záujem zo Švédska. Tam však vzhľadom na dane uzatvárajú šesťmesačné kontrakty, ktoré platia od novembra," povedal pre hokej.sk Martin Gernát.

Dvadsaťštyriročný prešovský odchovanec absolvoval v aktuálnej sezóne dva reprezentačné zápasy, keď bol súčasťou slovenského tímu v augustových súbojoch proti Česku. Odvtedy však čaká na ďalšie štarty. „Budúci mesiac je reprezentačný zraz a blíži sa olympiáda. Nebudem tajiť, účasť na olympijskom turnaji patrí medzi moje hlavné ciele pre túto sezónu. Veľmi ma to láka a mohla by to byť obrovská skúsenosť," pokračoval urastený obranca.

Gernát by si mohol skrátiť čakanie na ponuky zo zahraničia duelmi v slovenskej najvyššej súťaži. Zápasovú prax môže nabrať napr. v Košiciach, kde v minulosti hrával. „Košice sú v podstate mojim druhým domovom. Priznávam, že som uvažoval aj nad tým a nebránil by som sa ponuke z Košíc. Zatiaľ sa mi však nikto neozval a takáto možnosť na stole nebola," dodal pre hokej.sk Martin Gernát.autor: Tomáš Lengyel