Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Marián Hossa chce pri reprezentácii zahraničného trénera

Marián Hossa, FOTO © nhl.com
 0 , 11.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Marián Hossa a jeho pohľad na súčasné problémy slovenského hokeja.

Po dvojročnom pôsobení skončili vo svojich funkciách pri reprezentácii generálny manažér Róbert Švehla i hlavný tréner Zdeno Cíger. Koncom júna by sme mali spoznať ľudí, ktorí ich nahradia a pod taktovkou ktorých by sa mal začať náš hokej šplhať späť smerom k strateným pozíciám.

Marián Hossa pozorne sleduje situáciu v slovenskom hokeji, ktorá mu vonkoncom nie je ľahostajná. V rozhovore pre Pravdu uviedol, že by si vedel pri reprezentácii predstaviť zahraničného kouča. „Musí to byť niekto, kto má potrebnú autoritu. Či má slovenskú národnosť, alebo nie, nie je podstatné. Ak dosiahneme výsledky, príde radosť z hokeja a nikoho nebude zaujímať, odkiaľ je tréner. Možno máme trénerov, ktorí majú potenciál byť v budúcnosti na tejto pozícii, ale ešte by im to asi nepasovalo. Pokojne nech je teraz zahraničný tréner a v budúcnosti opäť slovenský."

V minulosti už slovenská reprezentácia hrala pod taktovkou zahraničných koučov. V rokoch 2010-2011 viedol náš národný tím Kanaďan Glen Hanlon, no o výraznejších úspechoch sa hovoriť nedá. Po ňom prebral taktovku Čech Vladimír Vujtek (2011-2015), pod vedením ktorého Slovensko získalo zatiaľ posledný cenný kov na MS 2012 vo Fínsku (striebro).

O obsadení pozície generálneho manažéra má Hossa úplne jasno - mal by ním byť Miroslav Šatan. „Bolo by fajn, keby zobral pozíciu generálneho manažéra. Náš hokej by z toho mohol ťažiť. Nevidím veľa iných adeptov," uviedol trojnásobný víťaz Stanleyho pohára.


autor: Michal Sedlák