MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Marcinko si užíva návrat do Česka: Toto z pôsobenia v Číne mi vôbec nechýba!

Tomáš Marcinko, FOTO © TASR
 0 , 8.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Tomáš Marcinko si užíva pôsobenie v Česku a prezradil, čo z Číny mu vôbec nechýba.

Skúsený 29-ročný útočník Tomáš Marcinko absolvoval svoju premiérovú sezónu v KHL v drese čínskeho nováčika Red Star Kunlun. V hokejovo poriadne exotickej krajine pôsobil spolu s krajanom Martinom Bakošom. Obaja však po roku v Číne skončili a v lete sa dohodli na spolupráci s českými klubmi. Bakoš sa vrátil do Liberca, Marcinko prikývol na ponuku bohatého Třinca.

A spravil dobre. V Třinci nastupuje v prvom útoku a darí sa mu fantasticky. V 10 zápasoch nazbieral 12 bodov (7+5). Už teraz je jasné, že strelecky to bude jeho prinajmenšom najlepší ročník z uplynulých štyroch. Viac gólov v českej extralige strelil len Kubalík z Plzne (11). Je potešujúce, že od úvodu olympijskej sezóny doslova žiari. Na pozícii centra má totiž slovenský hokej v posledných rokoch výrazné problémy.

„Každý z nás sa chce ukázať novému trénerovi. Všetci dobre vieme, že bez hráčov z NHL sa bojuje o viac pozícií v mužstve a na olympiádu chce ísť každý. Všetci to takto vnímame a jedným očkom sledujeme. No v športe sa dá ťažko niečo naplánovať na niekoľko mesiacov dopredu," vyjadril sa Marcinko na margo budúcoročnej olympiády v Pjongčangu v rozhovore pre Pravdu.

Marcinko si užíva pôsobenie v Česku. Darí sa jemu osobne aj tímu. Návrat do Česka rozhodne neľutuje. „Po hokejovej stránke si návrat do českej ligy pochvaľujem, hoci KHL je o čosi kvalitnejšia."

Prezradil aj, čo zo života v chaotickej a preľudnenej Číne mu chýba najmenej. „Cestovanie, hoci som s ním nemal výrazné problémy. Časové posuny sú však veľmi náročné. Spolu s nimi aj život v Pekingu či Šanghaji. Je tam príliš rušno, všade zápchy, smog. V Česku je väčšia pohoda. Navyše, všade sú plné štadióny a výborní fanúšikovia. To je obrovský rozdiel. Hráčom to pomáha."


autor: Michal Sedlák