Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Marcinko si užíva návrat do Česka: Toto z pôsobenia v Číne mi vôbec nechýba!

Tomáš Marcinko, FOTO © TASR
 0 , 8.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Tomáš Marcinko si užíva pôsobenie v Česku a prezradil, čo z Číny mu vôbec nechýba.

Skúsený 29-ročný útočník Tomáš Marcinko absolvoval svoju premiérovú sezónu v KHL v drese čínskeho nováčika Red Star Kunlun. V hokejovo poriadne exotickej krajine pôsobil spolu s krajanom Martinom Bakošom. Obaja však po roku v Číne skončili a v lete sa dohodli na spolupráci s českými klubmi. Bakoš sa vrátil do Liberca, Marcinko prikývol na ponuku bohatého Třinca.

A spravil dobre. V Třinci nastupuje v prvom útoku a darí sa mu fantasticky. V 10 zápasoch nazbieral 12 bodov (7+5). Už teraz je jasné, že strelecky to bude jeho prinajmenšom najlepší ročník z uplynulých štyroch. Viac gólov v českej extralige strelil len Kubalík z Plzne (11). Je potešujúce, že od úvodu olympijskej sezóny doslova žiari. Na pozícii centra má totiž slovenský hokej v posledných rokoch výrazné problémy.

„Každý z nás sa chce ukázať novému trénerovi. Všetci dobre vieme, že bez hráčov z NHL sa bojuje o viac pozícií v mužstve a na olympiádu chce ísť každý. Všetci to takto vnímame a jedným očkom sledujeme. No v športe sa dá ťažko niečo naplánovať na niekoľko mesiacov dopredu," vyjadril sa Marcinko na margo budúcoročnej olympiády v Pjongčangu v rozhovore pre Pravdu.

Marcinko si užíva pôsobenie v Česku. Darí sa jemu osobne aj tímu. Návrat do Česka rozhodne neľutuje. „Po hokejovej stránke si návrat do českej ligy pochvaľujem, hoci KHL je o čosi kvalitnejšia."

Prezradil aj, čo zo života v chaotickej a preľudnenej Číne mu chýba najmenej. „Cestovanie, hoci som s ním nemal výrazné problémy. Časové posuny sú však veľmi náročné. Spolu s nimi aj život v Pekingu či Šanghaji. Je tam príliš rušno, všade zápchy, smog. V Česku je väčšia pohoda. Navyše, všade sú plné štadióny a výborní fanúšikovia. To je obrovský rozdiel. Hráčom to pomáha."


autor: Michal Sedlák