Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Mal som ponuky z Ameriky, priznáva kapitán slovenskej osemnástky. Prečo sa rozhodol zostať v Európe?

Martin Fehérváry, FOTO © TASR
 0 , 12.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Martin Fehérváry priznáva, že mal ponuky zo zámoria.

Sedemnásťročný obranca Martin Fehérváry, častokrát prirovnávaný vďaka svojmu hernému štýlu k Ľubomírovi Višňovskému, patrí medzi najväčšie prísľuby do budúcnosti slovenského hokeja. Už vo veľmi mladom veku má za sebou niekoľko odohratých zápasov v prestížnej švédskej SHL. V uplynulej sezóne v drese Malmä odohral deväť stretnutí.

Fehérváry sa počas uplynulého ročníka predstavil na MS hráčov do 18 i 20 rokov. Bol kapitánom našej osemnástky na domácom šampionáte v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Kluby NHL si ho budú môcť v drafte vybrať na budúci rok. Fehérváry priznáva, že mal na stole ponuky zo zámoria, no rozhodol sa zotrvať v Európe.

„Mal som aj ponuky z Ameriky, bolo toho viac," priznal pre slovenské médiá. Rozhodol sa však prikývnuť na ponuku švédskeho Oskarhamnu, ktorý pôsobí v druhej najvyššej súťaži Allsvenskan. „Rozhodol som sa takto a pevne verím, že to bolo dobré rozhodnutie."

A aké dôvody rodáka z Bratislavy viedli k tomuto kroku? „Hlavným dôvodom bol tréner, ktorý ma minulý rok viedol v áčku a mali sme dobrý vzťah. Má záujem o to, aby som sa niekde dostal a aby som sa čo najviac zdokonalil. Myslím si, že je to dobrá voľba, keďže je to druhá najvyššia švédska súťaž a vychádzajú odtiaľ skvelí hráči."

Ešte len 17-ročný mladík by mal v drese Oskarshamnu nastupovať medzi seniormi a zbierať tak cenné skúsenosti, ktoré môže neskôr pretaviť do svojej zámorskej kariéry. „Mal by som nastupovať za seniorov, ale žiadny špeciálny prísľub som nedostal. Idem tam ako mladý a pomerne neznámy hráč. Ako som spomínal, tréner ma pozná a verím, že ho zaujmem a budem hrať čo najviac."autor: Michal Sedlák