Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Mal by ísť mladý Rybár na olympiádu? Klubový spoluhráč Graňák v tom má jasno

Patrik Rybár, FOTO © mountfieldhk.cz
 0 , 30.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Patrik Rybár žiari v českej extralige. Jeho klubový spoluhráč Dominik Graňák verí, že mu miesto v olympijskej nominácii neujde.

Totálne dominuje medzi brankármi v českej extralige! Len 23-ročný slovenský gólman Patrik Rybár má v Česku najlepšiu % úspešnosť zákrokov (95,53), najlepší priemer inkasovaných gólov na zápas (0,99) a vedno s krajanom Branislavom Konrádom je lídrom súťaže aj v počte vychytaných núl (4).

Fantastické výkony Rybára neušli pozornosti Miroslava Šatana a Craiga Ramsayho a tak mladý gólman nechýba v nominácii na blížiaci sa Nemecký pohár. Jeho klubový spoluhráč Dominik Graňák je presvedčený, že by mu nemala ujsť ani miestenka v našej olympijskej nominácii do Pjongčangu.

„Podľa výkonov určite áno. Nemám úplne zmapovaných ostatných chlapcov, ale viem, že minimálne traja ďalší majú výbornú formu. Ale tým, že Paťa vidím každý deň a zápas, tak na to jednoznačne má. Druhá vec je nakoľko pri nominácii zohrá rolu skúsenosť z medzinárodných turnajov. Je to na vedení, oni sledujú všetkých a určite sa rozhodnú správne," hovoril Graňák pre české médiá po tom, čo v nedeľu Rybár vychytal nulu na ľade Třinca (3:0).

Hradec Králové je štvrtý, stráca len tri body na vedúcu Plzeň. Odkedy sa vrátil Rybár po zranení, ako keby išlo o úplne iný tím. „Stojí to hlavne na Paťovi. Chytá veľmi spoľahlivo, veľmi kľudne a to sa prenáša na celé mužstvo," myslí si skúsený Graňák.

Zostáva len veriť, že Rybárovi vydrží zdravie i súčasná forma a možno bude naším tajným tromfom pod piatimi kruhmi v Pjongčangu.


autor: Michal Sedlák