Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Libor Hudáček: Chcem byť v TOP 5 produktivity SHL

Libor Hudáček, FOTO © TASR
 0 , 2.08.17 v kategórii: Všeobecné
Ďalším cieľom bude účasť na olympijskom hokejovom turnaji.

Slovenský útočník Libor Hudáček bude tretí rok po sebe hrávať v tíme Örebro HK. Po prvý raz sa ocitne vo Švédsku bez brata, no zároveň s malým synom. Šikovný krídelník prezradil viacero zaujímavostí v rozhovore pre denník Šport.

Rodák z Levoče v uplynulom ročníku ovládol produktivitu svojho tímu a dostal sa do najlepšej desiatky bodovania celej SHL. V 49 zápasoch nazbieral 38 kanadských bodov za 14 gólov a 24 asistencií. Napriek tomu zostal verný Örebru. „Je to tak, ako to malo byť. Chcel som ísť ďalej, ale napokon zostávam v Örebre. Agent mi povedal, že sa o mňa zaujímali viaceré kluby, ale radšej mi možnosti nekonkretizoval, nech mám jasnú myseľ a nie som z celej situácie zbytočne nervózny. Verím, že o rok prídu podobné, aj lepšie ponuky," povedal Hudáček pre Šport.

Örebro v minulej sezóne neprešlo do play-off a sezónu ukončilo posledným zápasom základnej časti. Cez leto došlo v klube k viacerým zmenám, no nedá sa povedať, že by sa švédsky celok posilnil. „Obmenila sa polovica kádra. Máme mladé mužstvo, tréner nám vraví, aby sme boli viac agresívni a v zápasoch si vytvárali väčší tlak. Zatiaľ sa mi to však zdá nesúrodé, lietanie hore-dole. Akoby juniorské, bez rozumu," hovoril o svojich doterajších dojmoch Libor.

Slovenský útočník je po úspešnom roku dobre naladený a rád by svoje výkony ešte vylepšil. „Verím, že nám to pôjde na ľade dobre a postúpime do play-off. Tam je už všetko možné. Osobne si želám, aby sa mi darilo ešte viac ako naposledy. Neuspokojím sa len s účasťou v najlepšej desiatke produktivity ligy, chcem byť v päťke. A v Örebre samozrejme líder," prezradil svoje ambície.

Nasledujúca sezóna bude mať dva vrcholy. Už vo februári sa odohrá olympijský turnaj v Pjongčangu a v máji sa uskutoční svetový šampionát v Dánsku. Najmä podujatie pod piatimi kruhmi bude veľkým lákadlom a šancou pre hokejistov z Európy, ktorí sa nemusia obávať konkurencie zNHL.

„Je to najväčšia športová udalosť. Vždy som túžil hrať pod piatimi kruhmi. Pri neúčasti hráčov z NHL na turnaji moja šanca zúčastniť sa stúpa, hoci, neprítomnosť najlepších je na škodu hokeja. My sme si už vyskúšali, aké to je hrať bez hokejistov zo zámoria na majstrovstvách sveta v Kolíne.Môže to byť preto naša výhoda. Kanada,Spojené štáty i Švédsko by postavili tímy zloženélen z hráčov z NHL. My ich tam máme koľko? Sedem-osem?Aj tak to budeme mať veľmi náročné. Ak sa mi tam podarí dostať, splnil by sa mi sen. Odmala som chcel zažiť atmosféru otváracieho ceremoniálu, počuť hymnu na olympiáde, získať medailu. Nuž a ak by mi vyšiel turnaj podľa predstáv, mohol by som si otvoriť dvere i do NHL,"

 autor: Tomáš Lengyel