Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Lašák otvorene: Dvakrát som klesol na úplné dno!

Ján Lašák a Craig Ramsay, FOTO © TASR
 0 , 2.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Ján Lašák otvorene o svojich pádoch na dno, kedy musel dokonca vyhľadať odbornú pomoc.

Brankár Ján Lašák je členom zlatej slovenskej hokejovej generácie. Je držiteľom kompletnej medailovej zbierky z MS, zachytal si v NHL aj KHL. Jeho kariéra však nebola len o vrcholoch, ale i tvrdých pádoch.

„Dvakrát v kariére som klesol na úplné dno a nie je jednoduché sa z neho dostať. V Košiciach som bol za psychologičkou a veľmi mi pomohol Marek Trávniček," priznal v rozhovore pre Pravdu.

V minulosti bol v rozhovore pre portál idnes.cz konkrétnejší. Problém nastal v roku 2009, keď do Pardubíc prišiel Dominik Hašek. „Prišiel ‚Hašan‘ a ja som skončil v Košiciach, kde som robil dvojku. Bol som úplne hotový. Zašiel som za psychologičkou, hodina u nej mi veľmi pomohla. Veľa ľudí na Slovensku aj v Česku má blok, že idú za ‚cvokárom‘. Keď som pôsobil v Nashville, mali sme psychológa priamo v klube, takže sa mi nezdalo blbé," hovoril otvorene Lašák.

„Potom som za ňou zašiel ešte asi dvakrát a znova mi pomohla. Keď má človek hlavu dole, tak všetko vidí čierne a niekto mu musí otvoriť oči. Ona mi za hodinu naložila. Povedala, že som blbý a vysvetlila mi aj prečo. Mala pravdu," dodal.

Vyhľadanie odbornej pomoci bol z jeho strany správny krok. Kariéru dokázal oživiť a opäť naštartovať tým správnym smerom. V jej závere žiaril v drese "bielych tigrov" z Liberca. V uplynulých dvoch sezónach pomohol Libercu do finále, v roku 2016 sa dokonca radoval z titulu. Po ostatnej sezóne sa rozhodol ukončiť aktívnu kariéru a v súčasnosti pracuje ako tréner brankárov pri slovenskej reprezentácii.


autor: Michal Sedlák