Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Kunlun má po sezóne. Ako preň dopadol druhý ročník v KHL?

Magnus Hellberg, FOTO © imgrum.org
 0 , 29.01.18 v kategórii: Všeobecné
Čínsky klub ako jediný odohral všetkých 56 duelov základnej časti do konca januára.

Rozpis Kontinentálnej hokejovej ligy v sezóne 2017/18 je špecifický, pretože ho vedenie súťaže prispôsobilo februárovým olympijských hrám. Väčšinu duelov základnej časti naplánovalo pred týmto športovým sviatkom a len malý zlomok po ňom. V prípade čínskeho Kunlunu však urobilo výnimku. Minulosezónny nováčik skončil už teraz v januári.

Zatiaľ čo iné tímy budú čakať na záverečné vystúpenia v základnej časti vyše mesiaca, Red Star Kunlun už môže bilancovať druhú sezónu v nadnárodnej KHL. Čínsky celok odohral od konca augusta do januára 56 stretnutí, v ktorých nazbieral 61 bodov a vo východnej konferencii obsadil dvanáste miesto, čo bolo ďaleko za pozíciami zaručujúcimi postup do play-off.

Čínsky klub pritom začal sľubne. V závere septembra sa držal v popredí východnej konferencie a zdalo sa, že tím poskladaný z legionárov z najrôznejších kútov sveta bude príjemným spestrením medzi tradičnými ruskými klubmi. Potom však prišlo trápenie. Od 6. októbra do 1. decembra nastúpil Kunlun na 19 duelov, v ktorých vybojoval iba dve víťazstvá a postupne zaostával.

Predstavitelia klubu reagovali zmenou na trénerskom poste. Skúseného Kanaďana Mika Keenana nahradil v pozícii hlavného kouča jeho dovtedajší asistent, Američan Bobby Carpenter. Ani to nepomohlo. Hráči „červenej hviezdy" síce v decembri prejavili mierne zlepšenie, ale šanca na postup do play-off sa zmenšovala. Záver základnej časti bol preto v znamení prehier. Z posledných deviatich súbojov vyhral Kunlun iba raz.

Najproduktívnejším hráčom v zostave „exotického" účastníka KHL bol Kanaďan Gilbert Brulé, ktorý nazbieral 35 bodov (17+18) v 47 zápasoch. Medzi obrancami prekvapivo uspel mladý Bielorus Pavel Vorobej. V 52 vystúpeniach si pripísal 12 bodov (4+8). Jasnou jednotkou v bráne bol Švéd Magnus Hellberg, ktorý mal v podpriemernom tíme úspešnosť zákrokov 92,6 % v 51 zápasoch.

Dá sa predpokladať, že rýchly januárový koniec využijú viacerí hráči na odchod do zahraničných líg. Ešte približne pred mesiacom odišiel do pražskej Sparty Slovák Marek Ďaloga, Kanaďan Jesse Blacker by mohol posilniť nemecký Mníchov v DEL. Záujem bude určite aj o olympionikov Gilberta Brulého alebo Magnusa Hellberga. Niekoľko hokejistov už teraz dostáva príležitosť v nižšej ruskej súťaži VHL, kde nastupujú na „farme" v Heilongjangu.autor: Tomáš Lengyel