Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Ktoré tímy môžeme z bojov o play-off vyradiť?

Ottawa Senators
 0 , 27.12.17 v kategórii: Všeobecné
Ani sme sa nenazdali a polovica sezóny nám už klope na dvere. Máme tak príležitosť na nejaké drobné bilancovanie.

Arizona Coyotes a Buffalo Sabres zažívajú (ďalšiu) hororovú sezónu. Oba mladé tímy mali vo svojich konferenciách patriť k čiernym koňom a atakovať postupové priečky. K nim sa ale ani nepriblížili a mimo hru boli prakticky už po prvom mesiaci sezóny. Najmä v tábore Sabres to vyvolalo nesmiernu frustráciu. Hoci tím neskladal zbrane tak rýchlo, ako ho odpísali médiá, napokon museli aj tie najväčšie hviezdy „šablí" priznať porážku. V tíme tak začína výpredaj a vedenie bude dúfať v jediné, konečne dostať prvú voľbu v drafte. V sezónach 2013/14 aj 2014/15 totiž skončil tím posledný, avšak žreb mu prisúdil „len" druhú voľbu. Namiesto Aarona Ekblada a Connora McDavida sa tak musel uspokojiť s dvojicou Reinhart – Eichel.

„Fantastická"kríza zasiahla aj hlavné mesto Kanady. Tá vyústila až do nepríjemných treníc medzi majiteľom Eugenom Melnykom, fanúšikmi a vedením ligy. Káder za ne vlastne môže byť vďačný. Niekoľko zaujímavých vyjadrení majiteľa totiž odvrátilo pozornosť od neuveriteľne slabých výkonov tímu. Ten si od výmeny, ktorá do tímu priviala Matta Duchenea veľa slávy neužil. Ottawa si od 6. novembra, kedy sa trejd uskutočnil pripísala len päť víťazstiev z dvadsiatich pokusov. A ich nová posila má bilanciu slabučkých 2+3. Toto je momentálne najhorší tím v NHL.

Pomaly ale isto stráca kontakt aj Detroit, kde sa nevýrazný ročník aj predpokladal. Tím ale vôbec nehral zle, vďaka solídnym výkonom mladých pušiek bol dlho na dohľad. Sezóna sa ale dostala do fázy, kedy má každý bod cenu zlata a Red Wings ich v poslednej dobe veľa nenazbierali. Šesťzápasová šnúra porážok na konci novembra zrejme znamenajú koniec nádejí. Bude to signál konečne začať definitívnu prestavbu kádra?

Čo sa týka ďalších tímov, tak ešte musíme byť opatrní. Florida stráca na postup sedem bodov, Montreal šesť a Vancouver päť. To sú všetko ešte ľahko riešiteľné straty. Panthers síce na začiatku decembra nevyzerali dobre, avšak skvelé výkony Jamesa Reimera týždeň pred sviatkami znamenali trojzápasovú víťaznú šnúru a návrat krehkých nádejí. Celkom naopak sú na tom Canucks, ktorí aktuálne ťahajú šnúru štyroch prehier. Tím navyše trpí na následky zranenia, ktoré utrpel kľúčový center Bo Horvat. Ktovie kde by tento tím bol nebyť famóznych výkonov nováčika Brocka Boesera.

Boje o play-off sú veľmi tesné a tabuľka je neuveriteľne vyrovnaná. Malé rozdiely môžu ukončiť sezónu už v apríli aj takým velikánom minulej sezóny ako Pittsburgh, Chicago, Montreal či Edmonton.autor: Matúš Pavlík