Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Kórejčania testovali formu pred ZOH. Prehrali všetky zápasy

Južná Kórea, FOTO © iihf.com
 0 , 12.11.17 v kategórii: Všeobecné
Usporiadateľská krajina olympijských hier bude pod drobnohľadom.

Juhokórejskí hokejisti prvýkrát v histórii zasiahnu do olympijského turnaja. V apríli dali o sebe vedieť postupom do elitnej kategórie majstrovstiev sveta a na domácej pôde v Pjongčangu chcú potvrdiť svoju príslušnosť v širšej špičke. Predposledný prípravný turnaj pred ZOH im však nevyšiel.

Rusko, Česko, Fínsko, Švédsko, Kanada a Švajčiarsko si zmerali sily na tradičnom Karjala Cupe. Slovensko, Nemecko, Spojené štáty americké a béčko Ruska nastúpili na Nemeckom pohári v Augsburgu. Zvyšní traja účastníci olympijského turnaja takisto využili ponúknutý asociačný termín a odohrali tri prípravné duely. Slovinci na podujatí vo Francúzsku, Nóri a Kórejčania v Rakúsku.

Až jedenásť z dvanástich tímov kvalifikovaných na Zimné olympijské hry v Pjongčangu má skúsenosti s atmosférou pod piatimi kruhmi. Jedinou výnimkou je domáci juhokórejský výber. Preto sa na jeho vystúpenia v prípravnom období zameriava špeciálna pozornosť.

Reprezentanti ázijskej krajiny absolvovali od štvrtka do soboty turnaj Euro Ice Hockey Challenge v Rakúsku, kde nastúpili proti Nórom, Dánom a Rakúšanom. V troch súbojoch proti tímom druhého svetového sledu nezískali ani jeden bod a mali negatívne skóre 8:20.

Vo štvrtok nestačil juhokórejský výber na Dánov, ktorým podľahol 4:7. Papierový favorit však rozhodol o svojom triumfe až v druhej polovici tretej tretiny. Naopak, v piatok proti Rakúsku to bola jednoznačná záležitosť domácich. Rakúšania si vypracovali šesťgólový náskok a napokon triumfovali presvedčivo 8:3. Zlepšenie nepriniesol ani sobotňajší súboj proti Nórom. Juhokórejčania prehrali jasne 1:5 a čestný zásah dosiahli až v závere stretnutia.

Do začiatku olympijského turnaja zostávajú tri mesiace. Domáca reprezentácia odohrá dovtedy ešte jeden turnaj s oveľa kvalitnejšími súpermi. V decembrovom termíne si vybavila kvalitnú konfrontáciu na ruskom Channel One Cupe, ktorý je súčasťou Euro Hockey Tour. Postupne nastúpi proti Kanade, Fínsku a Švédsku.autor: Tomáš Lengyel