Najnovšie hokejové správy  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...


  • Ukrajinský hokej zažíva v poslednom desaťročí ohromný úpadok. Momentálne má čo...


  • Calgary vlani vstúpilo do nového ročníka na vlne veľkých očakávaní. Aj preto bolo...


  • Alex Tuch sa narodil 10. mája 1996 v meste Syracuse v americkom štáte New York. Jeho...


  • Nevysoký kanadský obranca Mathew Maione zažíva nevídaný štart do novej sezóny. Má...


  • Možno Dallas považovať za jedno z najväčších sklamaní posledných dvoch rokov? Po tom,...

Koniec veľkého sna. Jakupov sa vracia domov

Nail Jakupov
 0 , 3.07.18 v kategórii: Všeobecné
Okúzľujúci talent ruského hokeja. To bola v roku 2012 povesť Naila Jakupova, ktorý je dodnes poslednou ruskou jednotkou draftu.

Iľja Kovaľčuk, Alexander Ovečkin a Nail Jakupov. To je skromný zoznam jednotiek draftu ruskej národnosti. Kým z prvých dvoch menovaných sa stali veľké hokejové osobnosti, tak útočník tatárskeho pôvodu patrí k najväčším prepadákom celej vyše 50-ročnej histórie draftu NHL. Prísnejšie kritériá znesie len jeho nováčikovská sezóna, potom to už išlo s Nailovou kariérou len z kopca. Vzkriesenie nepriniesli ani prestupy do St. Louis a Colorada.

Vo svojom hokejovom snažení bude pokračovať doma v Rusku, dnes sa na dva roky upísal SKA Petrohrad, ktorý bol držiteľom jeho práv v rámci KHL. V meste na Neve počítajú straty po odchodoch hviezd ako Kovaľčuk, Šipačov, Vojnov či Koskinen. Jakupov by tak mohol dostať miesto v prvých dvoch útokoch.

Počas svojej neslávnej kariéry v NHL odohral za Edmonton, St. Louis a Colorado celkovo šesť sezón. Nastúpil do 350 zápasov, v ktorých zaznamenal 62 gólov a 136 kanadských bodov. Desivá je najmä jeho štatistika +/-, v ktorej mu svieti 89 mínusových bodov.autor: Matúš Pavlík