Najnovšie hokejové správy  • Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od...


  • Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o...


  • Artemij Panarin trochu prekvapil hokejovú verejnosť svojim vyhlásením, že v Columbuse...


  • Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.


  • Detroit Red Wings určite nebudú patriť k favoritom sezóny 2018/19. Nebudú považovaní ani...


  • Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej...

Koniec veľkého sna. Jakupov sa vracia domov

Nail Jakupov
 0 , 3.07.18 v kategórii: Všeobecné
Okúzľujúci talent ruského hokeja. To bola v roku 2012 povesť Naila Jakupova, ktorý je dodnes poslednou ruskou jednotkou draftu.

Iľja Kovaľčuk, Alexander Ovečkin a Nail Jakupov. To je skromný zoznam jednotiek draftu ruskej národnosti. Kým z prvých dvoch menovaných sa stali veľké hokejové osobnosti, tak útočník tatárskeho pôvodu patrí k najväčším prepadákom celej vyše 50-ročnej histórie draftu NHL. Prísnejšie kritériá znesie len jeho nováčikovská sezóna, potom to už išlo s Nailovou kariérou len z kopca. Vzkriesenie nepriniesli ani prestupy do St. Louis a Colorada.

Vo svojom hokejovom snažení bude pokračovať doma v Rusku, dnes sa na dva roky upísal SKA Petrohrad, ktorý bol držiteľom jeho práv v rámci KHL. V meste na Neve počítajú straty po odchodoch hviezd ako Kovaľčuk, Šipačov, Vojnov či Koskinen. Jakupov by tak mohol dostať miesto v prvých dvoch útokoch.

Počas svojej neslávnej kariéry v NHL odohral za Edmonton, St. Louis a Colorado celkovo šesť sezón. Nastúpil do 350 zápasov, v ktorých zaznamenal 62 gólov a 136 kanadských bodov. Desivá je najmä jeho štatistika +/-, v ktorej mu svieti 89 mínusových bodov.autor: Matúš Pavlík