Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Kluby KHL čaká počas olympijskej prestávky pestrý program. Slovan bude iba trénovať

HC Slovan Bratislava, FOTO © TASR
 0 , 29.01.18 v kategórii: Všeobecné
Niektoré tímy absolvujú turnaje alebo prípravné duely. Ďalšie vsadia na tréning.

Mesačná olympijská prestávka v Kontinentálnej hokejovej lige vytvorila klubom veľkú dieru v ich februárovom programe. Účastníci nadnárodnej súťaže sa ju snažia vyplniť rozličným spôsobom. Hokejisti Slovana budú najprv oddychovať a potom trénovať.

„Realizačný tím pod vedením bieloruského trénera Eduarda Zankovca dal hokejistom po stretnutí v Minsku desaťdňové voľno. Hráči Slovana sa opäť stretnú 5. februára a počas olympijskej prestávky sa budú v domácich podmienkach pripravovať na záverečné dva zápasy základnej časti," píše sa na oficiálnom webe belasých.

Väčšina klubov Kontinentálnej hokejovej ligy, najmä tých, ktoré ešte bojujú o play-off alebo majú istú účasť vo vyraďovacej fáze, si pripravila pre svojich hráčov aj prípravné duely či tréningové kempy v zahraničí. Kompletný program tímov zverejnila webstránka KHL.

Podrobný rozpis jednotlivých klubov KHL:

Avangard Omsk – tréningy v Omsku, od 18. do 21. februára turnaj v Jaroslavli (Lokomotiv, Severstaľ, Torpedo, Avangard).

Avtomobilist Jekaterinburg – tréningy v Jekaterinburgu a tréningový kemp v českom Liberci, 10. februára zápas proti Amuru Chabarovsk v Česku, od 20. do 22. februára turnaj v Jekaterinburgu (Lada, Spartak, Jugra).

Admiral Vladivostok– tréningy vo Vladivostoku, 10. a 11. februára prípravné zápasy so Sachalinom vonku, 17. a 18. prípravné zápasy so Sachalinom doma.

Ak Bars Kazaň – tréningy v Kazani, 8. a 9. februára prípravné zápasy v Soči, 11. februára prípravný zápas proti Nefťaniku Almetievsk, 20. februára prípravný zápas v Moskve s Dinamom, 21. a 23. februára prípravné zápasy v Moskve s CSKA.

Amur chabarovsk – tréningy v Chabarovsku a tréningový kemp v Karlových Varoch, od 10. do 15. februára tri prípravné zápasy v Česku proti Jekaterinburgu, Jihlave a Karlovým Varom.

Barys Astana – tréningy kempy v Astane, 21. až 23. februára prípravný zápas s Novosibirskom v Astane.

Viťaz Podoľsk – tréningy v Podoľsku, 9. februára prípravný zápas proti Dinamu SPB v Petrohrade, 20. februára prípravný zápas proti Čeľabinsku v Podoľsku a 23. februára prípravný zápas proti Dinamu Moskva v Novogorsku.

Dinamo Moskva – zdravotná prehliadka v Moskve, tréningový kemp v Česku od 7. do 17. februára. 14. februára prípravný zápas proti Chomutovu, 16. februára prípravný zápas proti Sparte Praha. 18. a 19. februára prípravné zápasy so Spartakom Moskva v Novogorsku, 20. februára prípravný zápas s Kazaňou a 23. februára prípravný zápas s Viťazom Podoľsk.

Dinamo Minsk – iba tréningy v Minsku, od 8. do 25. februára.

Dinamo Riga – tréningové kemp v Davose od 11. do 18. februára, od 15. do 17. februára turnaj v Davose (Davos, Riga, Třinec, Magnitogorsk)

Jokerit Helsinki – iba tréningy v Helsinkách, od 6. do 27. februára.

Lada Togliatti – tréningy v Togliatti, od 20. do 22. februára turnaj v Jekaterinburgu (Avtomobilist, Jugra, Spartak).

Lokomotiv Jaroslavľ– tréningy v Jaroslavi, od 18. do 21. februára turnaj v Jaroslavli (Avangard, Torpedo, Lokomotiv, Severstaľ).

Metallurg Magnitogorsk – tréningy v Magnitogorsku a tréningový kemp v Davose, od 15. do 17. februára turnaj v Davose (Třinec, Davos, Riga, Magnitogorsk), 23. prípravný zápas s Traktorom Čeľabinsk v Magnitogorsku.

Neftechimik Nižnekamsk – tréningy v Nižnekamsku, 19. a 21. februára prípravné zápasy so Salavatom Julajev v Ufe.

Salavat Julajev Ufa– tréningy v Ufe, oddych od 3. do 11. februára, 19. a 21. februára prípravné zápasy s Neftechimikom Nižnekamsk.

Severstaľ Čerepovec– tréningy v Čerepovci, od 18. do 21. februára turnaj v Jaroslavli (Avangard, Lokomotiv, Severstaľ, Torpedo).

Sibir Novosibirsk– tréningy v Novosibirsku a krátky tréningový kemp v Astane, 21. až 23. februára prípravný zápas v Astane.

SKA Petrohrad – iba tréningy s hráčmi, ktorí neodišli na olympijské hry do Pjongčangu.

HK Soči – tréningy v Soči a tréningový kemp v Česku, 8. a 9. februára prípravné zápasy s Kazaňou, 20. februára prípravný zápas s Kometou Brno a 22. februára prípravný zápas so Zlínom.

Spartak Moskva – tréningy v Moskve a tréningový kemp v Liberci, 4. februára prípravný zápas s výberom olympijských športovcov z Ruska, 18. a 19. februára prípravné zápasy s Dinamom Moskva v Novogorsku, 20. až 22. februára turnaj v Jekaterinburgu (Avtomobilist, Lada, Jugra, Spartak).

Torpedo Nižnij Novgorod – tréningy v Nižnom Novgorode, 18. až 21. februára turnaj v Jaroslavli (Severstaľ, Lokomotiv, Torpedo, Avangard).

Traktor Čeľabinsk– tréningy v Čeľabinsku, 20. februára prípravný zápas s Viťazom Podoľsk v Novogorsku, 23. februára prípravný zápas s Metallurgom Magnitogorsk.

CSKA Moskva – tréningy v Moskve a tréningový kemp v Soči, 21. a 23. februára prípravné zápasy s Kazaňou v Moskve.

Jugra Chanty-Mansijsk– tréningy v Chanty-Mansijsku, od 20. do 22. februára turnaj v Jekaterinburgu (Avtomobilist, Jugra, Lada, Spartak).

Slovan Bratislava– iba tréningy v Bratislave, od 5. do 26. februára.

Red Star Kunlun – odohral všetky zápasy, ukončil sezónu.autor: Tomáš Lengyel