Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Klub Tampa Bay Lightning má konečne ďalšieho výborného obrancu

#98 Mikhail Sergachyov
 0 , 8.02.18 v kategórii: Všeobecné
Na drafte v roku 2016 si ho v prvom kole z deviateho miesta vybral klub Montreal Canadiens.

Obranca Mikhail Sergachyov si NHL vyskúšal už v minulej sezóne. Vtedy ešte patril tímu Montreal Canadiens a väčšinu sezóny strávil v OHL, kde odohral 50 zápasov a pripísal si až 43 bodov (10+33), čo je na obrancu slušná porcia. V tej istej sezóne odohral aj 4 zápasy v NHL, no nepodarilo sa mu v nich bodovať. Už vtedy mal tento mladík veľké predpoklady na to, aby sa stal výborným ofenzívnym útočníkom.

Montreal sa rozhodol, že potrebuje posilniť ofenzívu a rozhodli sa, že musia niekoho vytrejdovať. Využili situáciu v Tampe, kde mali problém s útočníkom Jonathanom Drouinom, ktorý na začiatku sezóny chcel byť vymenený, no nakoniec sa rozhodol hrať za Tampu a sezónu zakončil s 53 bodmi (21+32). Nakoniec však bol po sezóne aj tak vymenený do klubu Montreal Canadiens práve za obrancu Mikhaila Sergachyova. Tampe nevyšla sezóna a tak museli nastať zmeny. Okrem hviezdneho obrancu Victora Hedmana nemali v zadných radách nikoho kto by nejak extra vynikal.

Zatiaľ to vyzerá, že sa klubu Tampa Bay Lightning táto výmena vyplatila. Sergachyov nastúpil okamžite do NHL a začal zbierať body. Aktuálne má odohratých 51 zápasov a na svojom konte 28 bodov (8+20), čo je na obrancu nováčika veľmi dobré. V bodovaní nováčikov NHL je na 13. mieste. Z obrancov je pred ním len Will Butcher z klubu New Jersey Devils. 

Klub Tampa Bay Lightning sa momentálne nachádza na úplnom vrchole tabuľky NHL (71 bodov). Mikhail Sergachyov má len deväťnásť rokov a uvidíme, čo nám ešte v tejto sezóne predvedie. Mohol by byť v budúcnosti aj kľúčovým hráčom ruskej reprezentácie, pretože tá by aspoň jedného vynikajúceho ofenzívneho obrancu rozhodne potrebovala.


autor: Marek Cibula