Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

KHL vládne olympiáde. Dodala takmer polovicu hráčov

Pavel Daciuk, FOTO © facebook.com/khl.ru
 0 , 11.02.18 v kategórii: Všeobecné
Nadnárodná súťaž môže využiť neúčasť hokejistov z NHL na svoju propagáciu.

Kontinentálna hokejová liga bude mať na olympijskom turnaji najväčšie zastúpenie. Najkvalitnejšia európska súťaž poskytla prvýkrát v histórii podujatí pod piatimi kruhmi takýto veľký počet hokejistov. Podľa oficiálnej facebookovej stránky KHL bude v Pjongčangu až 47 % hokejistov práve z tejto ligy.

Najväčší podiel na tom majú Rusi, ktorí poslali do dejiska olympijských hier kompletný káder zložený z hráčov KHL. Medzi nimi nechýbajú ani najväčšie osobnosti súťaže ako Pavel Daciuk, Iľja Kovaľčuk, Sergej Moziakin či Nikita Gusev. Olympijskí športovci z Ruska sú tak favoritmi na zisk zlatých medailí, na ktoré čakajú už dlhých 26 rokov.

Podstatnú časť kádra tvoria hokejisti z KHL aj v nomináciách Fínska, Česka, Kanady alebo Švédska. Suomi si zobrali na olympiádu až 16 hráčov z elitnej európskej súťaže. Naši severozápadní susedia vsadili na štrnástku hokejistov a po dvanásť mužov z KHL nájdeme aj vo švédskej a kanadskej zostave.

Američania na rozdiel od svojich zámorských kolegov nevyužili naplno hráčsky potenciál v KHL. Olympijskú miestenku neposkytli ani siedmemu najproduktívnejšiemu hokejistovi celej súťaže Danovi Sextonu a z KHL nominovali len päticu hokejistov. Troch hráčov z ruských klubov si vybrali Slovinci, po jednom majú Slováci a Nóri.

Na olympijskom turnaji nájdeme aj tri výbery bez hokejistu z KHL. Nemci a Švajčiari poskladali svoje nominácie výlučne z hráčov pôsobiacich v domácich súťažiach. Podobne sú na tom aj hostitelia športového sviatku. Juhokórejčania sa však budú spoliehať až na šiestich rodákov z Kanady a jedného zo Spojených štátov amerických.autor: Tomáš Lengyel