Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

KHL mení rozpis zápasov kvôli olympiáde. Môžu za to Česi

Amur Chabarovsk
 0 , 24.02.18 v kategórii: Všeobecné
Program základnej časti prešiel menšou úpravou.

Kontinentálna hokejová liga sa čoskoro opäť rozbehne a po takmer mesačnej prestávke čaká kluby záver sezóny. Ani komfortná olympijská pauza však niektorým tímom nestačila, a tak sa dva duely medzi Chabarovskom a Vladivostokom museli preložiť.

Oficiálny facebookový profil KHL priniesol informáciu o tom, že z dôvodu účasti kľúčových hráčov Amura Chabarovsk v rozhodujúcej fáze olympijského turnaja sa dva duely s Admiralom Vladivostok uskutočnia s jednodňovým oneskorením.

Zápas v Chabarovsku bol pôvodne na programe 26. februára, ale posunul sa na 27. februára. Posledné stretnutie v základnej časti vo Vladivostoku bolo naplánované na 28. februára, no uskutoční sa 1. marca.

Iniciatíva o preloženie zápasov prišla zo strany Amuru Chabarovsk, ktorý bojuje o posledné postupové miesto do play-off. Dva duely pred skončením základnej časti figuruje na deviatej pozícii vo východnej konferencii, pričom má rovnaký počet bodov ako ôsmy Avangard Omsk a na siedmy Sibir Novosibirsk stráca jediný bod.

Chabarovčania chcú dopriať krátky čas na oddych trom českým olympionikom, pre ktorých sa skončia reprezentačné povinnosti v Pjongčangu až dnes. Po zápase o tretie miesto s Kanadou sa pripoja do tréningu Amuru obrancovia Jan Kolář s Michalom Jordánom a útočník Tomáš Zohorna.autor: Tomáš Lengyel