Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Keby som chcel, tak na MS prídu Chára aj s Hossom, povedal Kohút Ľuptákovi

Martin Kohút, FOTO © TASR
 0 , 7.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Róbet Ľupták sa zaradil do zástupu odporcov prezidenta SZĽH Martina Kohúta. Vytiahol aj jednu zaujímavú osobnú príhodu s ním.

Róberta Ľuptáka určite hokejovej verejnosti netreba nejak zvlášť predstavovať. 43-ročný funkcionár je šéfom detvianskeho hokeja, zároveň šéfom prvoligových klubov a je aj členom Výkonného výboru SZĽH. "Preslávil" sa najmä počas tohtoročnej baráže, keď po súboji s Trenčínom prišiel pred kabínu súpera a nadával vulgárne hráčom Dukly, najmä Marcelovi Hossovi.

Ľupták je človek, ktorý si rozhodne servítku pred ústa nedáva a povie, čo má na srdci. Zaradil sa do zástupu odporcov prezidenta SZĽH Martina Kohúta, chce jeho odvolanie. Má na to hneď niekoľko dôvodov. „Napríklad do dnešného dňa nemáme realizačné tímy od šestnástky až po dvadsiatku. Ani jedného trénera! To je trestuhodné. Roky predtým už mal tréner dvadsiatky pokope káder, no my teraz nemáme ani toho trénera...," rozhovoril sa Ľupták v rozhovore pre čas.sk.

„Kohút svoju funkciu nezvláda odborne ani ľudsky. Zväz riadi úplne diletantsky. Pošle preč hlavného metodika Výboha, a pritom zaňho nemá náhradu... Projekt výstavby malých zimných arén sa mení na Waterloo, pretože za pochodu mení podmienky pre mestá. Navyše, sú to ihriská s rozmermi 20 x 40 vhodné akurát na hokejbal. Rozmery týchto ihrísk nie sú prispôsobené na hokejové súťaže. Tento rok ich malo byť postavených desať. Ja sa pýtam, bude aspoň jedno?," rozohňuje sa temperamentný funkcionár.

Ľupták má výhrady aj voči tomu, že si Kohút častokrát v rozhovoroch privlastňuje úspech osemnástky. „Nepáči sa mi tiež, ako si pán Kohút privlastňuje úspech osemnástky, na ktorom však nemá žiadnu zásluhu. Veď on pred MS vôbec nevytváral podmienky pre mužstvo, to išlo mimo neho. Vo zväze sa riešilo len to, kto kradne hokejky v osemnástke, v dvadsiatke a kto u mužov."

„Pán Kohút doteraz stále omieľal úspech osemnástky, a pritom zrušil jej projekt, v ktorom sa počas celej sezóny s týmto tímom koncepčne pracovalo. Pýši sa úspešnou organizáciou MS 18, ale veď to celé robil Igor Nemeček so svojím tímom," dodáva Ľupták.

Pred MS 2017, počas nich i v období po šampionáte sa neustále riešilo, že Slovensko historicky prvýkrát nemalo na MS elitnej kategórie posilu zo zámorskej NHL. Cíger so Švehlom mali naplánovaný rozpis ciest za hráčmi v zámorí. Kohút im tento plán stopol s tým, že sa hráči budú kontaktovať cez skype. Pritom im mal vravieť, že nemusia reprezentovať, pokiaľ sa necítia vo forme, alebo majú výhrady voči súčasnému vedeniu reprezentácie.

„Za všetko hovorí príhoda, ktorú vám teraz poviem. Pred šampionátom som pri jednom našom stretnutí v známom bratislavskom obchodnom centre na pána Kohúta apeloval, aby pomohol Cígerovi a Švehlovi presvedčiť zámorských hráčov, aby išli reprezentovať na MS. A on mi na to odvetil: „Ja som im povedal, že nemusia chodiť. Keby som chcel, tak je tu Hossa aj Chára," vyťahuje Ľupták osobnú skúsenosť s Kohútom.autor: Michal Sedlák