Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Karlsson nie je na predaj, no veci sa môžu postupom času zmeniť

Erik Karlsson
 0 , 30.12.17 v kategórii: Všeobecné
Senators sú v ťažkej situácii otvorení skoro každej výmene, ak dáva zmysel. Vymenení vraj nebudú len dvaja hráči.

Hoci Ottawa Senators vlani predviedla v play-off jazdu, ktorej stopku vystavil až Pittsburgh vo finále konferencie, teraz sa výrazne trápi. Je na predposlednej priečke tabuľky Východnej konferencie, a tak nečudo, že ostávajú otvorení viacerým ponukám.

Najväčší záujem vraj je o Mikea Hoffmana. 28-ročný Kanaďan je kľúčovým forvardom Sens, no točia sa ohľadom neho špekulácie najmä v spojitosti so St.Louis Blues. Horúcimi artiklami zostavy "senátorov" by mali podľa denníka Ottawa Sun byť takisto Cody Ceci, Derick Brassard či Jean-Gabriel Pageau. 

Pierre Dorion však nie je ochotný rokovať o každom zo svojich hráčov. Výnimkami sú útočník Mark Stone a kapitán Erik Karlsson. Práve okolo najväčšej hviezdy tímu, ofenzívneho obrancu zo Švédska, sa objavujú otázniky. Nedávno totiž povedal, že bude žiadať vyšší plat.

Karlssonovi končí zmluva po nasledujúcej sezóne a Senators riskujú, že ak sa nedokážu dohodnúť, odíde zadarmo ako neobmedzený voľný hráč. Eugene Melnyk, majiteľ organizácie z hlavného mesta Kanady, sa teraz bude musieť buchnúť po vrecku, čo nemá vo zvyku. Inak Karlssona neudrží.

Ako povedal Drew Doughty, obaja budú požadovať viac než zarába P.K. Subban. Ten v Nashville zinkasuje deväť miliónov ročne a tak by sa cena za služby 27-ročného dvojnásobného držiteľa Norrisovej trofeje mohla vyšplhať až kdesi nad desať miliónov dolárov ročne. 

S rokovaniami sa pravdepodobne nebude dlho otáľať. Keď má Karlsson odísť, tak Senators určite budú chcieť nejakú protihodnotu. Nechať ho odísť ako voľného hráča bez akejkoľvek kompenzácie by Ottawu bolelo viac než dosť.


autor: Šimon Čop