Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Kane, Skinner a ďalší. Po ktorom strelcovi siahnu Pens?

Evander Kane & Jeff Skinner
 0 , 21.02.18 v kategórii: Všeobecné
Aj v tábore obhajcov titulu riešia, akú stratégiu zvoliť pred trade deadline. Problém s tretím centrom zdá sa vyriešili, čo bude ďalej?

Hovorilo sa, že do tímu by sa mohol vrátiť veterán Matt Cullen, ktorý zohral dvakrát dôležitú úlohu pri ceste za Stanley Cupom, ako center štvrtého útoku. Káder ale viac tlačí topánka na krídle. Elitný krídelník do prvých dvoch útokov tímu citeľne chýba, preto sú Pens považovaní za jedného z popredných uchádzačov o služby najväčších rýb prestupového trhu.

Veľkým lákadlom je Evander Kane, ktorý patrí k úzkej skupinke skutočne rozdielových hráčov dostupných na trhu. Jeho produktivita síce v poslednom období poklesla, no na krídle Crosbyho alebo Malkinovej formácie by si zaiste vedel rady. Zástupcovia Penguins ho majú sledovať už niekoľko týždňov, protihodnotou zaň by sa mohla stať voľba v prvom kole draftu, budú ju v Pensylvánii ochotní zaplatiť? Pens aktuálne nemôžu počítať so zraneným Patricom Hornqvistom. Po boku hlavných hviezd sa tak objavili produktívny farmár Zach Aston-Reese alebo Carl Hagelin. Vstúpiť do play-off s takýmto zložením by bolo neprimeraným rizikom.

Zástupcovia organizácie Pittsburghu sa ale objavili aj na dueloch Caroliny. Vo farbách Canes sa v tejto sezóne dlho trápil Jeff Skinner, čo viedlo k presvedčeniu, že by mohol byť na predaj. Nevysoký Kanaďan vlani skóroval presne 37-krát a zmluva mu bude platiť aj v budúcej sezóne. Na trhu by aj vďaka tomu mal mať vyššiu hodnotu, druhým faktorom je produktivita, ktorá je veľmi podobná tej Kaneovej. Vďačiť za to môže najmä zlepšenej produktivite v poslednom období.

Otázne však bude, či Canes svojho strelca budú ochotní predať. Rodák z Toronta sa predsa len začína dostávať do formy a jeho tím bude zdá sa bojovať o vytúžený postup do posledného zápasu. Potenciálna protihodnota by tak pre Canes musela mať podobu hotového hráča. Tím čaká na postup príliš dlho nato, aby teraz akceptoval voľby v drafte alebo prospekty.

Ďalšou možnosťou je pre Pittsburgh napríklad aj Thomas Vanek, ktorý je by zo spomedzi spomínaných hráčov najlacnejšou voľbou. V ponuke je aj jeho krajan Michael Grabner. Podľa domácich médií sa obhajcovia zaujímali aj o centra Ottawy Dericka Brassarda, za ktorého Sens žiadali top prospekt Daniela Spronga,voľbu v prvom kole draftu a ďalšiu protihodnotu.autor: Matúš Pavlík