Najnovšie hokejové správy  • Americký útočník má za sebou životnú základnú časť, zaznamenal skvelých 92...


  • Kontinentálna hokejová liga čelí od čias svojho vzniku početnej kritike, týkajúcej sa...


  • Alexander Ovečkin je najlepším strelcom svojej generácie. Ani vo veku 32 rokov neochabuje...


  • Fínsky klub oznámil príchod nových hráčov.


  • Väčšinu ostatnej sezóny vynechal pre zranenie.


  • Médiá to tento týždeň všetko dopodrobna zistili. Evander Kane mal so svojim novým...

Kanadský olympijský tím odštartoval prípravu víťazstvom

Jesse Blacker, FOTO © cbc.ca
 0 , 7.08.17 v kategórii: Všeobecné
Zámorský výber nechce nič podceniť. Adeptov na reprezentačný dres testuje už teraz.

Kanadská hokejová reprezentácia sa predstaví na olympijskom turnaji v juhokórejskom Pjongčangu bez najväčších hviezd z NHL. Za bežných okolností by bola jasným adeptom na zlato, no neúčasť najlepších hokejistov zo zámoria situáciu zmenila. „Javorové listy" preto začali intenzívne pracovať s hráčmi z európskych súťaží.

Úvodnou previerkou sezóny je pre Kanaďanov turnaj Sochi Hockey Open 2017, na ktorom štartujú okrem nich aj SKA Petrohrad, Metallurg Magnitogorsk, HK Soči, Red Star Kunlun a ruský olympijský výber. Kvalitne obsadené podujatie sa začalo v sobotu a potrvá do stredy.

Kanadský tím vstúpil do turnaja včera súbojom proti domácemu účastníkovi KHL HK Soči. Vo vyrovnanom zápase triumfoval zámorský výber 1:0 po predĺžení, keď sa o jediný presný zásah postaral obranca Jesse Blacker. Dnes nastúpia zverenci Willieho Desjardinsa proti Rusom.

Nominácia Kanady na Sochi Hockey Open:

Brankári: Justin Peters, Kevin Poulin.

Obrancovia: Jesse Blacker, Chary Genoway, Geoff Kinrade, Patrick McNeill, Maxim Noreau, Mat Robinson, Jonathan Sigalet, Karl Stollery.

Útočníci: Justin Azevedo, Brandon Buck, Gilbert Brule, Linden Vey, Kevin Clark, Rob Klinkhammer, Brandon Kozun, Brandon McMillan, Ben Maxwell, Eric O‘Dell, Daniel Paille, Mason Raymond, Max Talbot, Bud Holloway, Andrew Ebbett.autor: Tomáš Lengyel