Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Kanadské médiá: O Tatara sa zaujímajú Predators

Tomáš Tatar
 0 , 22.02.18 v kategórii: Slováci v zahraničí
Mená Elliotte Friedman a Darren Dreger pozná na hokejovej planéte každý hokejový fanatik. Títo páni prinášajú fanúšikom portálu Sportsnet, resp. TSN pravidelne súhrn špekulácii a analýz možných prestupových scenárov.

Obaja sa poznajú osobne snáď s každým, kto pre značku NHL niečo znamená a obaja tak majú pred blížiacou sa trade deadline kopu práce. Včera Elliotte Friedman ako prvý vyslovil informáciu, ktorá zaujme najmä slovenských fanúšikov. Jeden z najväčších favoritov na zisk Stanley Cupu hľadá pred uzávierkou prestupov ofenzívnu posilu a radar mali zamerať na slovenského útočníka Tomáša Tatara, myslí si Friedman. Dnes túto informáciu zo svojich zdrojov potvrdil aj Darren Dreger. Či sú ich zdroje identické, nevedno.

Ofenzívna stálica Detroitu sa v poslednom období predsa len trochu rozbehla a pomaly umlčiava kritikov. V kádri jeho tímu ale nepanuje práve poriadok a Red Wings sa netaja hladom po zmenách. Generálny manažér Ken Holland nemá v obľube generálne prestavby, napriek pohybom chce, aby jeho tím zostal konkurencie schopný. Nevymeniteľný je naozaj málokto a už niekoľkokrát sa objavila informácia, že k dispozícii je aj slovenský útočník.

Rodák z Ilavy podpísal pred sezónou lukratívnu zmluvu a dostáva sa do ideálneho hokejového veku. Pre Nashville, ktorý sa oňho začal zaujímať predstavuje skutočne vhodnú voľbu. Tím má relatívne dosť miesta pod platovým stropom a jeho GM David Poille sa preslávil nevôľou hľadať krátkodobé riešenia, čomu vyhovuje Tomášova dlhodobá zmluva. Všetko bude záležať na tom, akú protihodnotu si za jeho služby v Detroite očakávajú.autor: Matúš Pavlík