Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Jurčina je jediným Slovákom v DEL-ke. S Norimbergom vedie ligu

Milan Jurčina, FOTO © icetigers.de
 0 , 20.10.17 v kategórii: Všeobecné
Ostrieľaný obranca patrí medzi lídrov tímu.

Slovenský zadák Milan Jurčina pôsobí druhú sezónu po sebe v nemeckom Norimbergu Ice Tigers, ktorý momentálne kraľuje tabuľke DEL-ky. Bavorský klub má každoročne najvyššie ambície a bude chcieť zaútočiť na majstrovský titul.

K vytúženému cieľu by mal Norimbergu pomôcť aj Milan Jurčina, ktorý si urobil v Nemecku dobré meno. Do DEL-ky prišiel už koncom sezóny 2015/16, keď účinkoval v Eisbärene Berlín. Následne zamieril do Norimbergu a s „ľadovými tigrami" má podpísanú zmluvu do konca ročníka 2018/19.

„Hrávam dosť, chodím na presilovky i oslabenia. S obranným parťákom Oliverom Mebusom nastupujeme proti elitným formáciám súperov. Roboty máme dosť, ale nesťažujem sa. Vyhrávame a získavame body, to je najdôležitejšie," povedal Jurčina v rozhovore pre denník Šport.

Obojstranná spokojnosť

Rodák z Liptovského Mikuláša môže byť spokojný s doterajším priebehom sezóny. Norimberg figuruje po trinástich kolách na čele tabuľky so ziskom tridsiatich bodov a druhou najlepšou defenzívou v súťaži. Jurčina navyše pravidelne boduje. V trinástich štartoch si pripísal už šesť asistencií.

Výkony slovenského obrancu si pochvaľovali v Norimbergu už počas minulej sezóny, keď nastúpil v 37 zápasoch základnej časti a nazbieral 16 bodov (5+11). V kľúčovej fáze ročníka sa však zranil a napokon musel vynechať celé play-off. Napriek tomu s ním klub predĺžil spoluprácu do roku 2019.

Norimberg môže ísť do KHL

Nemecká najvyššia súťaž je pre Slovákov menšou neznámou. V DEL-ke dlhodobo nehráva veľa našich hokejistov, čo potvrdzuje aj Jurčina, ktorý je teraz v lige jediným hráčom spod Tatier. Z doterajších skúseností s nemeckým hokejom však hodnotí súťaž veľmi pozitívne.

„Hrá sa tu hokej na veľmi vysokej úrovni. Viacero hráčov, vrátane mňa, má skúsenosti z KHL, je to porovnateľné. S naším tímom by sme v pohode mohli ísť do KHL. Atmosféra v halách je krásna. Fanúšikovia bubnujú, spievajú chorály po celý čas zápasu," prezradil Jurčina pre Šport.

Zahrá si na olympijskom turnaji?

Milan Jurčina bol v predchádzajúcich rokoch stabilnou súčasťou slovenskej hokejovej reprezentácie a nechýbal na uplynulých troch olympijských hrách. V Turíne odohral šesť duelov, vo Vancouveri sedem a v Soči štyri. Do štatistík si však zapísal len jedinú asistenciu a sedem mínusiek.

Štvrtá olympiáda v rade však nevyzerá pre Jurčinu reálne. Napriek kvalitným výkonom v Norimbergu sa ocitol mimo záujmu ľudí, ktorí skladajú národný tím. „Nikto mi nevolal, nepísal, s nikým nie som v kontakte. Keď sa niekto ozve, budem to riešiť, ale teraz sa tým nezaťažujem," dodal pre denník Šport.autor: Tomáš Lengyel