Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Juhokórejčania ladia formu na olympiádu v Česku

Južná Kórea, FOTO © iihf.com
 0 , 7.08.17 v kategórii: Všeobecné
Usporiadateľská krajina zažije premiéru na mužskom hokejovom turnaji pod piatimi kruhmi.

Juhokórejská hokejová reprezentácia sa dlhodobo pripravuje na domácu olympiádu v Pjongčangu. Postupne naturalizovala viacerých zámorských hráčov, prepracovala sa do elitnej kategórie majstrovstiev sveta a letnú drinu si teraz spestrila viacerými kvalitnými konfrontáciami.

V základnej skupine olympijského turnaja narazí Južná Kórea na Kanadu, Česko a Švajčiarsko. Vzhľadom na to, že všetky reprezentácie môžu využiť iba svojich hokejistov z európskych líg alebo nižších zámorských súťaží, nemusel by byť rozdiel medzi ázijským výberom a ostatnými súpermi až taký priepastný.

Kvalitatívny nepomer sa snažia Juhokórejčania zmazať aj dôslednou letnou prípravou, v rámci ktorej si už zmerali sily s účastníkom KHL aj troma tímami z českej Tipsport Extraligy. Zatiaľ však nedosiahli očakávané výsledky, keď vyhrali jediný duel.

Južná Kórea odštartovala prípravu dvoma duelmi proti Admiralu Vladivostok. Na východe Ruska držala krok s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy, ale prehrala 3:5 a 2:3. Do čierneho mierili vždy iní strelci a zaujímavosťou je, že o všetky góly sa postarali rodáci z Kórejského polostrova.

Z Ruska zamierili zverenci Jima Paeka do Česka, kde v posledných dňoch absolvovali Mountfield Cup v Hradci Králové. Turnaj odštartovali víťazstvom 2:1 po predĺžení proti Sparte Prahe, následne zobrali bod domácemu tímu vďaka výsledku 3:4 po predĺžení a na záver podľahli Pardubiciam 1:4. V konečnej tabuľke preto obsadili posledné tretie miesto.

Mountfield Cup nebol jedinou zastávkou juhokórejskej reprezentácie u našich severozápadných susedov. V Česku pokračuje príprava ázijského výberu aj v nasledujúcich dňoch. V stredu je naplánovaný zápas s Plzňou a v piatok s Českými Budějovicami.

 autor: Tomáš Lengyel