Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Janus má nový klub. Smeruje späť do Česka

Jaroslav Janus, FOTO © hcbilitygri.cz
 0 , 2.11.17 v kategórii: Všeobecné
Po dlhom čakaní by si mal pripísať prvý súťažný štart v tejto sezóne.

Slovenský brankár Jaroslav Janus sa dohodol na spolupráci do konca aktuálneho ročníka s účastníkom českej najvyššej súťaže Bílí Tygři Liberec. Po nevydarenom angažmáne v bratislavskom Slovane bol člen širšieho reprezentačného kádra bez práce. Informáciu o príchode Janusa oznámil oficiálny web libereckého klubu.

„Vzhľadom na naše postavenie v tabuľke je angažovanie takto skúseného hráča logickým krokom. Predovšetkým naši mladí hráči potrebujú istotu, ktorú im poskytne iba ostrieľaná a kvalitná brankárska dvojica. S príchodom Jaroslava Janusa je navyše možné rozložiť zápasové zaťaženie na dvoch gólmanov,"povedal pre hcbilitygri.cz hlavný tréner Liberca Filip Pešán.

Dvadsaťosemročný Janus strávil minulú sezónu v Litvínove, kde bol jasnou jednotkou a v základnej časti mal výborné čísla. V 39 dueloch pochytal 93,1% striel a priemerne inkasoval iba 2,02 gólu na zápas. Vďaka týmto výkonom si zabezpečil prestup do Slovana Bratislava, kde sa tešil na návrat do KHL.

Šancu v belasom drese však dostal len počas prípravných stretnutí. Bratislavčania následne k Janusovi angažovali dvoch českých brankárov a Miloš Říha sa napokon spoliehal na nich. Janus čakal na svoju príležitosť až do konca septembra, keď s ním klub ukončil spoluprácu ap onechal si dvojicu Mazanec – Štěpánek. Slovák preto v aktuálnom ročníku neodchytal ani jednu súťažnú minútu.autor: Tomáš Lengyel