Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Hráčska kariéra ide bokom. Kudroč bude trénerom vo Švédsku

Kristián Kudroč, FOTO © plzensky.denik.cz
 0 , 1.11.17 v kategórii: Všeobecné
Bývalý slovenský reprezentant začne v nižšej súťaži.

Kristiána Kudroča trápili v ostatných sezónach zdravotné problémy. V priebehu troch rokov odohral len 44 duelov v troch kluboch a troch rôznych ligách. Kariéru profesionálneho hráča preto vymenil za trénerskú profesiu. Informoval o tom švédsky web svenskalag.se.

Kristián Kudroč pomôže švédskemu klubu AIK Härnösand, ktorý pôsobí v tamojšej štvrtej najvyššej súťaži. Slovák má posilniť trénerský štáb a bude mať na starosti tréning a vývoj obrancov v A-mužstve aj v juniorskom tíme. V minulosti pôsobil vo Švédsku ako hráč, keď nastupoval za Hammarby, Södertälje, Brynäs a Frölundu.

Rodák z Michaloviec má za sebou úspešnú hráčsku kariéru. V NHL si pripísal 26 štartov za Tampu Bay a Floridu, ale oveľa viac sa presadil na európskych klziskách. Vydarené sezóny absolvoval vo Švédsku a Fínsku, vyskúšal si pôsobenie v KHL, v Česku, v EBEL a naposledy bol hráčom Nottinghamu Panthers v britskej EIHL.

S reprezentáciou získal Kudroč dva cenné kovy. Prvý ešte v roku 1999, keď sa tešil z bronzu v národnom tíme do 18 rokov. Na svojom konte má aj striebro zo svetového šampionátu seniorov v roku 2012, keď paradoxne naskočil do svojho jediného duelu na pôde MS. Z hry ho následne vyradilo zranenie.autor: Tomáš Lengyel