Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Historický moment. V KHL sa odohrá prvý zápas pod holým nebom

Na predzápasovom tréningu snežilo, FOTO © jokerit.com
 0 , 2.12.17 v kategórii: Všeobecné
V Helsinkách uvidia diváci súboj dvoch popredných tímov súťaže.

Desiate výročie vzniku Kontinentálnej hokejovej ligy a päťdesiate výročie založenia Jokeritu Helsinki. Tieto dve zaujímavé jubileá sú dôvodom, prečo sa vo fínskej metropole rozhodli usporiadať historický prvý zápas KHL pod holým nebom. Aktérmi tohto prestížneho duelu budú hráči Jokeritu Helsinki a SKA Petrohrad.

Jediný fínsky klub v KHL je momentálne na tretej pozícii v západnej konferencii a obhajca Gagarinovho pohára figuruje neohrozene na prvej priečke tabuľky celej súťaže. Petrohradčania sa navyše môžu pochváliť stopercentnou bilanciou na klziskách súperov, kde v sedemnástich vystúpeniach neprehrali ani raz. Naopak, Jokerit patrí medzi najlepšie tímy v domácom prostredí.

Oficiálny klubový web Jokeritu Helsinki včera informoval o tom, že na dnešný súboj v štýle Winter Classic bolo predaných už viac ako 16-tisíc lístkov. Zostáva však viacero voľných miest a organizátori podujatia Helsinki Ice Challenge by radi prekonali rekord návštevnosti na zápase KHL. Ten zatiaľ drží finálový duel play-off 2014 medzi Levom Praha a Metallurgom Magnitogorsk. V hlavnom meste Česka prišlo do hľadiska 17 073 divákov. Kapacita tribún v helsinskom Kaisaniemi Parku je však až 18 000 miest.

Pripravenosť ľadovej plochy v Helsinkách včera preverili legendy Jokeritu v exhibičnom súboji proti výberu bývalých hráčov Petrohradu, ktorý ovládli hostia tesne 4:3. V domácom drese nastúpili osobnosti ako Jari Kurri, Esa Tiklanen či Niko Kapanen. Petrohrad zastupovali Maxim Sokolov alebo Maxim Sušinskij, ktorí boli účastníkmi pamätného finále MS 2002 v Göteborgu. Peter Bondra strelil víťazný gól práve brankárovi Sokolovovi.autor: Tomáš Lengyel