Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Haščák zaspomínal na MS: Cíger mi vravel, či mi haraší

Marcel Haščák, FOTO © TASR
 0 , 3.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Útočník Marcel Haščák sa spätne ohliadol za nedávnymi MS v Nemecku a Francúzsku.

Mal patriť k jednému z našich ofenzívnych lídrov. Úradujúci český majster Marcel Haščák však na nedávne MS v Nemecku a Francúzsku určite nebude spomínať najlepšie. V siedmich zápasoch neskóroval, zapísal len tri asistencie.

„Sem-tam na majstrovstvá ešte myslím, ale nerozoberám ich vo veľkom ako po minulé roky. Teraz trávim čas výhradne s rodinou," uviedol pre portál šport.sk čerstvý otecko, ktorému sa tesne pred úvodným buly šampionátu narodil syn Sebastián.

Do konfliktov, ktoré sa po MS vynorili v slovenskom hokeji, nechce príliš vŕtať. „Viem, že tréner Cíger mal televíznu debatu s prezidentom zväzu Martinom Kohútom, ale inak sa v tom nechcem vŕtať. Oni asi vedia, kde je problém. Navyše, stále niekto niečo vyťahuje..."

Práve meno Marcela Haščáka rezonovalo v argumentácii Zdena Cígera. Ten vedenie zväzu obvinil z toho, že hráčom neprišli včas hokejky. Práve Haščák mal celý turnaj odohrať s nie svojimi hokejkami a aj to sa podpísalo pod množstvom zahodených a nutné dodať, že vyložených šancí.

„Je to tak, nehral som s hokejkami, na ktoré som zvyknutý. Sám to nechápem. Po minulé roky to fungovalo tak, že mesiac-dva dopredu nám z realizačného tímu zavolali a objednávali hokejky. Teraz sa to riešilo tesne pred odletom. Ibaže firma, ktorá ich vyrába, má dodaciu lehotu okolo mesiaca. Na šampionáte som teda hral s hokejkami, ktoré už roky nepoužívam," vysvetľoval kauzu "hokejky" Marcel Haščák.

Niečo na tých chýbajúcich hokejkách bude. Haščák bol totiž najaktívnejším slovenským strelcom, no gólu sa na šampionáte nedočkal. „Po jednom zo zápasov už za mnou prišiel tréner Cíger a vraví mi, či mi haraší. Že čo nedám gól do prázdnej bránky. Povedal som mu, nech sa na mňa nehnevá, ale ak by som mal svoje hokejky, možno by to vyzeralo inak. Pre mnohých je to detail, či hrám s takou alebo takou palicou, ale na svoje som zvyknutý.”


autor: Michal Sedlák