Najnovšie hokejové správy  • V Bratislave sa rozohrával po dlhej zápasovej prestávke.


  • Kazašský klub je známy angažovaním zámorských hokejistov.


  • Premiérový ruský angažmán bol preňho zároveň posledný.


  • V minulosti bol dokonca kapitánom Viťazu Podoľsk.


  • Fínsky klub predstavil nové posily.


  • Špekulovalo sa o novej bratskej dvojici v zámorskej profilige.

Hanzal môže kvôli operácii zmeškať aj úvod budúcej sezóny

Martin Hanzal
 0 , 9.03.18 v kategórii: Všeobecné
Na sezónu 2017/18 nebude český útočník spomínať v najlepšom. Zranenie chrbta sa podpísalo pod nevydarené výkony, a tak sa rodák z Českých Budějovíc rozhodol sezónu ukončiť.

V najbližších dňoch sa 31-ročný útočník podrobí operácii, ktorá môže mať za následok zmeškanie štartu nasledujúcej sezóny. Celkovo môže rehabilitácia trvať od šiestich do siedmich mesiacov. K dnešnému dňu vynechal už 29 zápasov, spolu nastúpil len na 38 stretnutí, v ktorých zaznamenal 10 bodov. Podľa slov vedenia, počiatočné zranenie utrpel už koncom novembra, konzervatívna liečba a tlmiace injekcie nepriniesli efekt, lekári sa preto rozhodli pre operačný zákrok.

Generálny manažér Jim Nill sa vyjadril, že doteraz sa jeho problémy len zhoršovali, no neobáva sa, že by Hanzalova kariéra mohla byť ohrozená. Novinári totiž pripomínajú, že problémy s chrbtom poznamenali celú Martinovu kariéru, celkovo by sa malo jednať už o tretiu operáciu v danej oblasti v kariére.

„Podľa doktorov môže s ľahkým korčuľovaním začať už štyri týždne po zákroku," ubezpečuje Nill. Stars sč eským útočníkom pred sezónou podpísali trojročnú zmluvu s priemerným ročným príjmom 4,75 milióna dolárov. Tento hráč tak pre nich má veľký význam.autor: Matúš Pavlík