Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Hall sa svojou sériou zaradil až medzi kandidátov na Hart Trophy

Taylor Hall
 0 , 6.03.18 v kategórii: Všeobecné
Tento muž vstupuje do debát o Hart Trophy, nekompromisne hlásia zámorské médiá. Jeho výkony spôsobujú lídrom jeho bývalého zamestnávateľa poriadne vrásky.

Hrá ako skutočná jednotka draftu a Devils, hoci už nie tak dominantní ako v úvode sezóny z toho ťažia. Taylor Hall prišiel do Newarku pred dvoma rokmi, a jeho trejd s odstupom času pripomína veľkorysý dar. Vlani to bolo ešte o oťukávaní sa, v tejto sezóne už Devils nekompromisne potvrdzujú povesť tímu na vzostupe. Jedno kariérne gólové maximum už pokoril, na konte totiž má 30 gólov, čo je o tri viac než v sezóne 2011/12 a 2013/14. Presne 80-bodový zápis z tej istej sezóny už vytrvalo prenasleduje, aktuálne naňho stráca osem bodov.

Devils v poslednom období síce nie sú v laufe, prehrali posledné tri zápasy, Hallova produktivita ale stále strmo rastie. Rodák z Calgary bodoval v každom súťažnom zápase v roku 2018(!), posledná noc bez bodu sa datuje presne na Silvestra a zápas vo Washingtone. Odvtedy sa do štatistík zapísal aspoň raz v každom jednom stretnutí. Dodnes je jeho séria rovných 25 zápasov, čo atakuje hranice možného.

Na historicky najúspešnejšie bodové série ešte stále pomerne stráca, no 28 zápasov s aspoň jedným bodom, ktoré sa podarilo dosiahnuť na delenom šiestom mieste pätici Coffey, Lemieux, Lafleur, Gretzky a Yzerman sa nezdá až tak ďaleko. 30 zápasov za sebou dokázala bodovať dvojica Mats Sundin – Wayne Gretzky. „The Great One" drží aj tretí najdlhší zápis, v sezóne 1985/86 bodoval v 39-tich zápasoch za sebou. Druhé miesto patrí opäť Lemieuxovi, „Super Mario" v ročníku 1989/90 bodoval 46-krát v rade. Táto skvelá séria je dodnes považovaná za najpamätnejšiu, útočník Pittsburghu v nej zaznamenal neskutočných 103 bodov. Prvé miesto nás vracia opäť ku Gretzkému, ktorý v sezóne 1983/84 bodoval 51-krát v rade s celkovou bilanciou dnes neprekonateľných 61 gólov a 153 bodov.

Ako sme už uviedli, New Jersey od nového roku nehrá tak dobre ako tomu bolo na jeseň, avšak najmä vďaka svojej ofenzívnej hviezde sa drží v postupovej osmičke. Výrazne sa tak pripomenul svojmu bývalému zamestnávateľovi. Edmonton Oilers sa s vidinou play-off už dávno rozlúčili a aktuálne majú presne o 14 bodov menej než Devils na opačnom pobreží NHL. Renomovaný magazín The Hockey News dokonca Halla pred týždňom zaradil medzi kandidátov na Hart Trophy. Súboj o najprestížnejšiu individuálnu trofej bude v tejto sezóne zdá sa poriadne vyrovnaný.autor: Matúš Pavlík