Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Godlu vo Fínsku očarila najmä jedna vec. Na Slovensku by to bolo nemožné, tvrdí

Denis Godla, FOTO © kalpa.fi
 0 , 24.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Slovenský gólman Denis Godla si pochvaľuje účinkovanie vo Fínsku.

Napreduje postupnými, no vytrvalými krokmi. Prelom rokov 2014 a 2015 priniesol s jeho výrazným prispením bronz slovenskej dvadsiatky na MS v Kanade. Denis Godla bol vyhlásený za najlepšieho brankára i najužitočnejšieho hráča turnaja. V sezóne 2015-16 bol zas najlepším brankárom fínskej Mestis, druhej najvyššej tunajšej ligy. V ročníku 2016-17 začal dostávať priestor v najvyššej Liige, vrátane play off odchytal 22 zápasov, Kuopiu pomohol k striebru.

22-ročný brankár na sebe tvrdo pracuje a ďalej napreduje. V tejto sezóne už má v KalPe stabilnejšie miesto, chytá podstatne pravidelnejšie. Na konte má 11 štartov v Liige, úspešnosť zákrokov 90,1 % a 2,62 priemer inkasovaných gólov na zápas. Je jedným z horúcich adeptov do olympijskej nominácie slovenského tímu.

Godla v rozhovore pre šport.sk priznal, že už ho kontaktoval aj Ján Lašák, tréner brankárov v slovenskej reprezentácii. „Rozprávali sme sa zatiaľ len všeobecne. Chcel ma vidieť v seniorskom tíme už v zápasoch proti Čechom, ale mali sme náročný program v klube a zraneného druhého brankára. Verím, že dostanem v národnom drese šancu na ďalších turnajoch. Som rád, že tam je Jano Lašák, ktorý má za sebou výbornú kariéru. Určite brankárom pomôže."

Godla pôsobí vo Fínsku už tretí rok, účinkovanie v "krajine tisícich jazier", známej výbornou prácou s gólmanmi, si pochvaľuje a chcel by tu zostať. „Som spokojný, že tu môžem byť už tretiu sezónu. Skvele sa tu pracuje s brankármi. Všetko rozoberáme dopodrobna. Už som nad tým premýšľal a rád by som ostal v krajine alebo niekde na severe Európy. Stále potrebujem pracovať na svojej hre."

Na Fínsku vyzdvihol najmä jednu zásadnú vec, ktorá sa mu páči. „Vo Fínsku je úžasné, aký priestor dávajú mladým hráčom. V klube máme vekový priemer 22,5 rokov. To by bolo na Slovensku nemožné. Najstarších hokejistov máme dvoch tridsaťdvaročných, aj tí chodia väčšinou len na oslabenia. Mladí hrajú všetky dôležité pasáže stretnutí."

Slovensko, ber si príklad z vyspelej hokejovej Európy.


autor: Michal Sedlák