Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Godla má prvý shutout sezóny. V KalPe plní úlohu jednotky

Denis Godla
 0 , 27.09.17 v kategórii: Všeobecné
Mužstvu sa nedarí, no talentovaný Slovák chytá pravidelne a spoľahlivo.

Denis Godla nemal pred štartom nového ročníka fínskej Liigy istú pozíciu jednotky. V prvom zápase sa postavil do brány Kuopia jeho skúsenejší kolega Niko Hovinen, ktorý navyše zaznamenal čisté konto. Potom sa však zranil a mimo hry bude minimálne do konca októbra. Ponúknutú šancu naplno využíva slovenský gólman.

KalPa Kuopio ihneď reagovala na zdravotné problémy jedného zo svojich brankárov a získala kvalitnú náhradu z Jokeritu Helsinki, odkiaľ prišiel Riku Helenius. Denis Godla sa však ostrieľaného konkurenta nezľakol a od svojho nástupu do brány predvádza kvalitné výkony.

Najužitočnejší hráč svetového šampionátu juniorov v roku 2015 absolvoval od zranenia Hovinena šesť súťažných štartov v rámci fínskej najvyššej súťaže, v ktorých si udržal úspešnosť zákrokov na úrovni 93,12 % a priemerne inkasoval menej ako dva góly na zápas. Paradoxom je, že Kuopiu to stačilo iba na dve víťazstvá, a tak je v tabuľke až na jedenástej priečke.

Jeden z dvoch triumfov si pripísali hráči KalPy včera na domácej pôde proti Jukuritu, ktorý zdolali najtesnejším rozdielom 1:0. Kľúčovou postavou fínskeho vicemajstra bol práve Denis Godla, ktorý si udržal čisté konto a kryl všetkých 26 pokusov súpera. Pre rodáka z Kežmarku to bola iba druhá nula od príchodu do Liigy.

Godlov súper v boji o pozíciu medzi troma žŕdkami Riku Helenius dostal šancu zatiaľ len v jedinom zápase. Cez víkend sa predstavil na klzisku Lukko Rauma, kde dostal štyri góly a nezabránil prehre svojho tímu v pomere 0:4.

Pri pohľade na ligové štatistiky brankárov je jasné, že Denis Godla je aktuálne najlepším nefínskym gólmanom. Pred ním sú len všetci domáci hokejisti. Spomedzi mužov v maskách, ktorí odchytali minimálne šesť stretnutí figuruje talentovaný Slovák na štvrtom mieste v úspešnosti zákrokov a rovnaká pozícia mu patrí aj v priemere inkasovaných gólov.autor: Tomáš Lengyel