Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Godla má nového konkurenta, obra z Jokeritu Helsinki

Riku Helenius, FOTO © ts.fi
 0 , 15.09.17 v kategórii: Všeobecné
V posledných troch sezónach Kontinentálnej hokejovej ligy bol dvojkou „žolíkov".

KalPa Kuopio musela riešiť hneď v úvode nového ročníka nečakané problémy na brankárskom poste. Skúsený Niko Hovinen má bližšie nešpecifikované zdravotné ťažkosti, ktoré ho vyradia z hry minimálne do konca októbra. Fínsky klub preto posilnil Riku Helenius.

Niko Hovinen vstúpil do aktuálnej sezóny fínskej Liigy vynikajúcim výkonom na ľade Jukuritu, kde vychytal čisté konto. V druhom kole sa však do brány nepostavil pre zranenie. Na pôde majstrovskej Tappary Tampere chytal Slovák Denis Godla, ktorý inkasoval len jediný gól pri prehre svojho tímu 0:1. Chrbát mu kryl už Riku Helenius.

Dvadsaťdeväťročný Helenius prišiel do KalPy na krátkodobú výpomoc predbežne do 31. októbra. Potom už v tíme počítajú s dvojicou Niko Hovinen – Denis Godla. 190 centimetrov vysoký Fín naposledy pôsobil v Jokerite Helsinki, kde bol dvojkou. Dobré meno si však urobil doma. V sezóne 2011/12 sa stal najlepším brankárom Liigy, mal najnižší priemer inkasovaných gólov v základnej časti, najvyššiu úspešnosť zásahov v play-off a s JYP Jyväskylä získal ligový titul.

Následne smeroval do zámoria, kde sa nepresadil na farme Tampy Bay Lightning. Ani jeho presun do KHL nedopadol najlepšie. Počas troch rokov nezískal stabilné miesto v bráne, v jednej sezóne odchytal maximálne 23 duelov a nepatril medzi gólmanskú elitu. Teraz dostal šancu v KalPe, ale zatiaľ bude opäť len dvojkou za Denisom Godlom. Slovák sa však musí mať na pozore, pretože skúsený konkurent čaká na svoju príležitosť.

 autor: Tomáš Lengyel