Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

GM Slovana: Keby sa stalo TOTO, garantujem pravidelný postup do play-off a boj o semifinále

Patrik Ziman, FOTO © TASR
 0 , 17.11.17 v kategórii: Všeobecné
Slovan pravidelne v play off KHL či dokonca v semifinále? Zdá sa vám to nereálne? Generálnemu manažérovi Patrikovi Zimanovi až tak nie, musela by byť však splnená jedna podmienka.

Slovan je s rozpočtom cca. 12. mil. eur na samom dne medzi tímami KHL. O jeho dlhodobých finančných ťažkostiach už čvirikajú aj vrabce na streche. Patrik Ziman, ktorý v lete vo funkcii generálneho manažéra nahradil Maroša Krajčiho, však chce finančnú situáciu Slovana stabilizovať. Snaží sa byť realistom, no zároveň myslí pozitívne.

„Sme klubom s najnižším rozpočtom v KHL. Napriek tomu sme schopní sa za istých okolností dostať do play-off. Keby sme navýšili rozpočet o tretinu, môžeme garantovať pravidelný postup do play-off a boj o semifinále," tvrdí Ziman. „Ak by sme to navýšili ešte o ďalšiu tretinu, môžeme hrať o Gagarinov pohár. Napriek tomu, že by sme boli niekde v strede ligového priemeru. V prvom rade musíme stabilizovať príjmy do rozpočtu. Základom je, aby sme získali silného partnera s osobným zainteresovaním pre Slovan," dodal v rozhovore pre šport.sk.

Ziman je mužom činu a nechce len rozprávať. Chce za sebou zanechať kus kvalitnej odvedenej roboty. Aj keď na pozícii GM Slovana Bratislava je krátko, stihol už so svojím tímom ľudí naštartovať určite ozdravné procesy, ktoré sa však v praxi prejavia až z dlhodobejšieho pohľadu. „Mojim príchodom sa finančné toky len tak neotvorili. Pracujeme na tom, aby prišlo k zmene. Podarilo sa nám zmeniť postoj akcionára. Je ochotný pustiť do štruktúry silného partnera. To je veľký rozdiel oproti minulosti. Viem, že KHL sa nedá hrať len z lokálnych peňazí. Je našou úlohou nájsť silného partnera, ktorý bude mať záujem z dlhodobého hľadiska byť súčasťou nákladov a rozvoju klubu."

KHL sa nedávno prehupla do druhej polovice základnej časti a so Slovanom to nevyzerá práve najlepšie. Zverenci Eduarda Zankovca sú na predposlednej dvanástej pozícii na západe. Na play off strácajú šestnásť bodov.


autor: Michal Sedlák