Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Gernát sa chce pripraviť na reprezentáciu aj prípadné zahraničie

Martin Gernát, FOTO © TASR
 0 , 22.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Niekoľkotýždňová spolupráca slovenského hokejistu Martina Gernáta a klubu HC Košice má byť prospešná pre obe strany.

Tipsportligista jeho angažovaním rieši absenciu viacerých obrancov, samotný hokejista plánuje získať zápasovú prax a pripraviť sa na ďalší priebeh sezóny. Premiéru v najvyššej slovenskej súťaži absolvuje na ľade majstra v Banskej Bystrici.
     
Gernát odohral v tejto sezóne tri zápasy za prvoligový Prešov, no v záujme získavania hernej praxe v kvalitnejšej súťaži kývol na ponuku z Košíc. "Dohodli sme sa na spolupráci do najbližšej reprezentačnej prestávky. Je to otvorené, no máme určitý termín, po ktorom môžem odísť. Už je pokročilý čas a ja som chcel odohrať kvalitné zápasy, v ktorých sa pripravím na reprezentačné akcie alebo na prípadný zahraničný angažmán," poznamenal Gernát. Do košického tímu prichádza v čase, keď sa tréner Milan Jančuška musí zaobísť bez zranených obrancov Václava Čížeka a Patrika Kocha. Preto je Gernátov, zatiaľ dočasný, angažmán obojstranne výhodný. "Som naozaj rád, že nevezmem miesto nejakým chalanom, ktorí sú tu celý rok."
     
Účastník MS 2017 veril, že do začiatku sezóny mu jeho agenti nájdu nové pôsobisko v kvalitnej európskej lige, ale keďže sa tak nestalo, siahol k zmene agentov. Gernát absolvoval sezónu 2016/2017 v drese Sparty Praha a jeho následný koniec v českom klube bol miernym prekvapením. "Sparta si dala vysoké požiadavky na to, aby ma mohol zobrať iný český tím. Aj preto sme v podstate vylúčili možnosť pokračovať v českej extralige. Teraz sa už teším na najvyššiu slovenskú súťaž. Verím, že hokej bude podobný ako v Česku a že to zvládnem," dodal 24-ročný reprezentant.


autor: TASR