Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Fehérváry si zvyká na nové pôsobisko vo Švédsku: Vadí mi len jedna vec

Martin Fehérváry, FOTO © TASR
 0 , 6.09.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Kapitán slovenskej osemnástky Martin Fehérváry si musí vo Švédsku zvykať na nové pôsobisko.

Obranca Martin Fehérváry je právom považovaný za jeden z najväčších talentov mladej slovenskej hokejovej generácie. Ako kapitán viedol našu osemnástku na tohtoročných MS v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Prakticky celú svoju doterajšiu kariéru odohral vo Švédsku. V lete v rámci tejto krajiny zmenil pôsobisko - Malmö vymenil za Oskarshamn, ktorý pôsobí v Allsvenskan, teda v druhej najvyššej švédskej súťaži.

„Už som tu síce mesiac, ale po príchode tu bolo všetko pre mňa nové. Bývam pomerne ďaleko od štadiónu, takže ma na tréningy vozia spoluhráči alebo chodím bicyklom. Varím si sám, na čo som aj zvyknutý z minulosti, takže s týmto problém nemám," prehovoril pre denník Plus Jeden Deň o tom, ako si na novom pôsobisku zvyká.

Fehérváry má za sebou zaujímavú sezónu. Odohral v nej deväť stretnutí v najvyššej švédskej SHL, predstavil sa na šampionátoch do 18 i 20 rokov. Budúci rok bude pre neho mimoriadne dôležitý, nakoľko ho čaká draft NHL. Aj z toho hľadiska prikývol na ponuku Oskarshamnu, kde by mal pravidelne nastupovať medzi seniormi.

„Oskarshamn je maličké mesto, ale pekné. Je to viacero pekných pláží, no príliš veľa vecí sa tu nedá robiť. To mi však nevadí, pretože som do prišiel hrať hokej," hovorí Fehérváry. Jediná vec, ktorá mu zatiaľ vadí, je spomínaná veľká vzdialenosť jeho bytu od štadiónu. „Zostáva asi tá vzdialenosť bývania od haly, čo je asi trištvrte hodina chôdzou," odpovedá na otázku o tom, čo ho na novom pôsobisku najviac prekvapilo.

Dôležité sú však najmä hokejové veci a tie sú podľa Martina v úplnom poriadku. Pochvaľuje si aj systém, ktorý v Oskarshamne chcú hrať. „Nás systém je založený hlavne na korčuľovaní a aktívnej hre, čo mi vyhovuje a presne to aj tréner po mne chce." Slovami chvály Fehérváry nešetrí ani na kolektív. „V tíme je viacero pomerne mladých chalanov, ale kolektív sme veľmi dobrý. Mám aj dvoch spoluhráčov z Fínska a jedného Kanaďana, s ktorými najviac komunikujem."


autor: Michal Sedlák