MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Ekman-Larsson je pripravený okamžite predĺžiť zmluvu s Coyotes

Oliver Ekman-Larsson
 0 , 13.04.18 v kategórii: Všeobecné
Hovorilo sa o tom niekoľkokrát, mohlo by vedenie Arizony vymeniť lídra svojej obrany Olivera Ekmana-Larssona? S blížiacim sa záverom sezóny bola ale odpoveď stále jednoznačnejšia.

Švédsky obranca sa podľa niektorých správ dokonca nemal výmene brániť, po rokoch sklamania v arizonskej púšti vraj chcel odísť za lepším zajtrajškami a bojmi v play-off. Keďže zmluvu mal a má platnú aj pre budúcu sezónu, jar 2018 sa zdala ideálnym časom, kedy má „OEL" najvyššiu trhovú hodnotu. Stavidlá špekulácii pomohol otvoriť aj generálny manažér John Chayka, ktorý sa vyjadril, že je otvorený ponukám ostatných tímov, či sa ale tieto týkajú napríklad Ekmana-Larssona alebo Claytona Kellera nepovedal.

Teraz už ale môžeme takmer s istotou tvrdiť, že Yotes napokon našli správny kurz. Fantastická forma zo záveru sezóny dáva tímu vlnu optimizmu do budúcna. V púšti už majú poistenú kvalitnú brankársku dvojicu Antti Raanta – Darcy Kuemper, aj preto by ďalšie razantné zmeny (napríklad v podobe odchodu najlepšieho obrancu) nemali zmysel.

Svoju oddanosť tímu prejavil aj sám hráč, ktorý svoj postoj opäť jednoznačne zdôraznil. „Povedal som to už veľakrát. Toto je miesto, kde chcem byť. Dúfam, že niečo vymyslíme." Ekman-Larsson môže 1. júla s ročným predstihom predĺžiť zmluvu, podobne ako to vlani urobil napríklad Connor McDavid a zdá sa, že sa k tomu naozaj schyľuje. Stále relatívne mladý 26-ročný obranca pravdepodobne dostane osemročnú zmluvu, takže by mohol byť súčasťou organizácie Coyotes až do roku 2027.

K situácii sa vyjadril aj jeho agent Kevin Epp, ktorý okrem Ekmana-Larssona zastupuje napríklad aj jeho spoluhráčov Niklasa Hjalmarssona a Anttiho Raantu. Vzhľadom na zmluvnú situáciou jeho klientov je pochopiteľné, že si na nedostatok práce sťažovať nemôže. „Mal som s Johnom (Chaykom, pozn. red.)v posledných mesiacoch množstvo rokovaní o všetkých hráčoch,"povedal Epp. „Myslím, že sa všetko vyvíja správnym smerom. Všetci sú spokojní s tým, kam organizácia smeruje."Pre Anttiho Raantu už vyjednal novú trojročnú zmluvu, v klube zostane s najväčšou pravdepodobnosťou aj Ekman-Larsson a možno aj Hjalmarsson.autor: Matúš Pavlík