Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Edmonton sa zaujíma o útočníkov Bruins. V hre naďalej aj odchod Cehlárika

Peter Cehlárik
 0 , 23.12.17 v kategórii: Všeobecné
Edmonton Oilers sa pomaly ale isto dostávajú z hernej krízy. Prvú polovica sezóny 2017/18 si ale kanadský klub rozhodne do rámčeka nedá.

Napriek postupnému zlepšovaniu sú Oilers na hráčskom trhu veľmi aktívni. Vedenie si dobre uvedomuje, že káder má naďalej niektoré slabiny, ktoré by kandidát na Stanley Cup rozhodne mať nemal. Palčivú otázku okolo pravého krídla elitnej McDavidovej formácie však dokázali v Edmontone efektne vyriešiť z vlastných zdrojov, povolaním Jesseho Puljujärviho do prvého tímu. Fínsky mladík sa nateraz zdá ideálnou voľbou, zo spolupráce s ligovou superstar dokázal vyťažiť pre neho veľmi dôležité kanadské body.

To však v žiadnom prípade nerieši problémy Oilers na pravej strane ofenzívy. Tam sa totiž striedajú mená ako Draisaitl, Strome či Caggiula, ani jeden z nich nie je typickým pravým krídlom. Posilniť tento post by podľa niektorých zámorských zdrojov mohol jeden z útočníkov Bostonu Bruins.

Generálny manažér Edmontonu Peter Chiarelli sa mal intenzívne zaujímať najmä o drobného strelca Franka Vatrana. Mladý Američan dokázal pred dvoma rokmi v AHL streliť 36 gólov v 36-tich zápasoch, čo mu vynieslo nomináciu na majstrovstvá sveta, kde pridal ďalších osem bodov v desiatich zápasoch. Po nádejnej minulej sezóne, ktorú strávil prakticky celú v NHL sa „Frankie" v tomto ročníku stále len hľadá.

Pred pár týždňami sa prvýkrát objavili špekulácie, podľa ktorých sa Oilers mali zaujímať aj o dvojicu mladíkov Danton Heinen – Peter Cehlárik. Ofenzívny univrzál Heinen sa zatiaľ javí ako veľký objav, bol draftovaný pred troma rokmi vo štvrtom kole a v tejto sezóne sa mu zatiaľ darí vynikajúco. Heinenov rovesník Cehlárik sa dlhodobo radí k oporám farmárskeho Providence Bruins, a v tomto ročníku AHL to potvrdil. Dočkal sa tak povolania do prvého tímu a pripísal si prvý gól v NHL v kariére.autor: Matúš Pavlík